First of all, let me wish you Merry Christmas! I hope that all your dreams come true, that you will enjoy time with your family and also relax. Because today it's the Christmas Eve, I wanted to do a more christmasy post, so here are some snapshots I took around my house. I am spending today with my family, just watching Christmas movies like Love Actually or Home alone, eat delicious food and just enjoying the atmosphere. How do you spend today? So, here is how my decorations look like. 

Jako první bych Vám všem chtěla popřát krásné Vánoce! Doufám, že si svátky užijete a že se Vám splní všechna přání! Jelikož je dneska Štědrý den (a jelikož minulý rok jsem žádný takový článek nedělala), rozhodla jsem se udělat takový menší vánoční článek. Já dnešek trávím se svojí rodinou, dívám se na vánoční klasiky typu Láska nebeská nebo Sám doma a prostě si užívám volna. Jak trávíte dnešek Vy? Tady jsou nějaké fotky, které jsem nafotila doma. Doufám, že se Vám článek bude líbit!


Besides, I have ordered Your tea, which is a natural tea helping to improve your skin, to lose weight and just make you feel more relaxed! I am definitely looking forwards to try it out. Have you heard about it yet? Besides, you can write below what kind of Christmas cookies you like the most. I prefer gingerbread, which I have also made :) Happy holidays!

Také jsem tenhle týden začala pít Your tea, což je přírodní čaj, který zlepšuje pleť, pročistí tělo a pomáhá s hubnutím. Na výsledky jsem moc zvědavá a určitě Vám dám na blogu vědět, jak jsem s ním byla spokojená. Tak Vám všem přeji šťastné svátky a do komentářů mi můžete napsat, jaké jsou Vaše oblíbené vánoční filmy nebo cukroví - u mě jasně vede Láska nebeská a perníčky, které jsem tenhle rok také upekla :)