Today I have an outfit for you, which I have worn yesterday. I went for an all black look with a pop-up purple knit. Sometimes I feel like wearing a brighter colour and purple is my favourite colour for winter. I have added some silver jewelry and my PS11 bag. I am really happy that my school is over - I have time to relax and just enjoy my holiday. I hope to get on a small trip in the holidays as well. Besides, you can see my hair colour. How do you like it? Enjoy your weekend!

Dneska mám pro Vás outfit, který jsem na sobě měla včera. Vzala jsem si celý černý outfit doplněný fialovým svetrem, který celý outfit rozzáří. Myslím si, že fialová je skvělá barva hlavně na zimu. K outfitu jsem si vzala PS11 a přidala jsem střírbné doplňky. Jsem moc ráda, že už mám pololetí za sebou - konečně si budu moct odpočinout, relaxovat a ráda bych se podívala i do nějaké evropské metropole. Ale to není ještě jisté. Také v dnešním článku můžete vidět novou barvu vlasů - jak se Vám líbí?


sweater - Choies / skirt - American Apparel / coat - Sheinside / tights - H&M / boots - Vagabond / bag - Proenza Schouler / 
watch - Marc Jacobs / necklace - Vjstyle