What I wanted for a long time was a pair of leather pants. I have ordered these from Chicwish about two weeks ago and I have to say, that I totally love them! I kept the look simple - just added my grey coat, simple top and my favourite houndstooth scarf. I went for my Céline bag and golden accessories. I hope you will have a lovely day - I will spend my by studying for my tests. I can't wait till weekend!

Po koženkových kalhotech jsem pokoukávala už delší dobu. Před několika týdny jsem si je konečně objednala z Chicwish a během chvíle se do nich zamilovala. Jsou mnohem výraznější než klasické černé skinny a i úplně jednoduchý outfit skvěle doplní. Takhle jsem dneska vyrazila ven - kalhoty jsem zkombinovala s šedým kabátem, basic topem a oblíbenou šálou. Přidala jsem Céline a zlaté doplňky. Dnešek strávím učením, píšu nškolik testů a mám celkem dost práce do školy. Už se těším na víkend!


top - H&M / pants - Chicwish / coat - Choies / scarf - Reserved / boots - Vagabond / bag - Celine / watch - Michael Kors /
  gloves - H&M