At the weekend, I usually go for some casual combination, like this one. Today I had a small family lunch and this is what I wore. I had a simple white top, a pair of jeans and a grey opened knit over it. I really like how comfy and cozy the knit is. I made a ponytail and added my favourite sunglasses. I am also wearing my new ankle boots which I have ordered while the Christmas time from Spartoo.
I love Vagabond shoes a lot, they are so my style and they are really comfortable. Yesterday I wanted to go to Prague, but I felt sick, so I am going on Monday. Wish you all a lovely Saturday!

O víkednu většinu volím jednodcúché a pohodlné outfity, jako je tenhle dnešní. Dneska jsme měli menší rodinný oběd. Vyrazila jsem v basic topu, skinny džínách a volném šedém svetru. Udělala jsem si culík, který mám mnohem radši než rozpuštěné vlasy a přidala jsem Ray Bany. Co se bot týče, tak ty jsou nové. Objednávala jsem se ještě o Vánocích z e-shopu Spartoo. Musím říct, že mi Vagabondy vyhovují jak stylem, tak kvalitou bot. Včera jsem chtěla jet do Prahy, ale nebylo moc dobře, takže se tam chystám až v pondělí. Přeji Vám všem krásný víkend!


top - HM / jeans - Topshop / knit - Vjstyle / boots - Vagabond / belt - American Apparel / bag - Balenciaga / watch - Michael Kors / bracelet - Michael Kors / sunglasses - Ray Ban

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter - Ask me on Formspring Ask.fm