I have seen a plaid top around waist by may bloggers. I really liked the trend, but it took me a while to get the confidence to wear it myself. Today I have worn a simple top, skinny jeans and the top around waist, which makes the outfit more interesting. I went for my lacing heels, which you could have already seen in my outfits from Punta Cana. I have added golden jewelry and my Céline tote. Today is our last day here in Cancun. We plan to spend it by laying on the beach and grabbing some drinks in the evening. I will definitely make another article with random pictures and maybe even some outfit post! And how do you like the around waist trend?

Uvázanou košili kolem jsem v outfitech vídala celkem často. Tenhle trend se mi líbí, ale trvalo mi celkem dlouho než jsem se odvážila si košili okolo pasu sama uvázat. Dneska jsem si oblékla basic top, černé skinny a outfit oživila právě kostkovanou košilí. Přidala jsem šněrovací boty, které jste na blogu mohli vidět už v outfitech z Punta Cany. Přidala jsem zlaté doplňky a Céline. Dneska je náš poslední den tady v Mexiku. Plánujeme být ještě na pláži a večer vyrazit naposledy do města. Určitě se ještě ozvu s random fotkami a možná i ještě s outfitem. A co Vy a košile kolem pasu?


top - HM / blouse - Choies / jeans - Topshop / heels - Asos / bag - Celine / jewelry - Michael Kors / sunglasses - Ray Ban