Just a quick view of my yesterday's outfit. We had a small lunch yesterday, because I needed a break from maths. I have worn my leather pencil skirt, burgundy top and my favourite knit. I went for the Hamilton tote, which goes with the outfit the best. First, I wanted to sell the bag, but in the end I gave it to my mom. So time after time I can borrow it. Right now I'm into the liquid eye liner, so you will see that on the blog a lot now. The rest of today I will study. I hope that the maths exam won't be that bad and I really can't wait to have it behind me! Wish me luck! :)

Dneska mám pro Vás outfit, co jsem na sobě měla včera. Byli jsme na menším obědě, jelikož jsem potřebovala pauzu od učení. Na sebe jsem si vzala koženkovou bodycon sukni s vínovým topem. Přidala jsem oblíbený svetr se "spikes" na ramenou. Přidala jsem stříbrné doplňky a kabelku od Michaela Korse. Původně jsem jí chtěla prodat, ale nakonec jsem jí dala mamce. Aspoň si jí můžu čas od času půjčit. Poslední dobou jsem si také oblíbila tekuté linky, které na mě teď budete vídat častěji. Zbytek dneška budu trávit příoravou na zítřek. Budu ráda, když mi budete držet palce! :)


top - Zara / skirt - Choies / knit - Choies / tights - H&M / boots - Vagabond / bag - Michael Kors / bracelets - H&M / rings - Romwe

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter - Ask me on Formspring Ask.fm