On Friday I was in Prague for a while before I started with packing for Mexico. I visited my hair dresser, so my hair is darker again. After that I have met Kamila, who made these beautiful pictures! We also grabbed some coffee and spent some time together. It was really nice to get to know her and I hope to see her again very soon. I wore a beige knit, bodycon skirt and scarf around my neck. I have added my Alexa by Mulberry, which goes with the rest perfectly and also makes the look more unique. Right now I checked in at the Hotel in Cancun. We had a late flight, so we got rebooked and our luggage was left in Düsseldorf. I hope that it arrives today!

Včera jsem byla na chvíli v Praze. Byla jsem u kadeřnice, na přelivu jako obvykle, takže už mám zase zpátky tmavší barvu. Hned potom jsem se sešla s Kamilou, která mi vyfotila outfit. Fotily jsme v Pařížské a z fotek mám opravdu radost. Nakonec jsme zašly ještě na kafe. Jsem ráda, že jsem Kamču poznala a doufám, že se zase někdy uvidíme. Co se outfitu týče, zvolia jsem krémový svetr, bodycon sukni a kruhovou šálu. Přidala jsem Alexu, která se k outfitu hodí perfektně a také ho dělá zajímavější. Momentálně jsem se check-inovala na hotel. Z Prahy jsme měli zpodení, takže jsme nestihli let a museli jsme dostat jiný. Kvůli tomu jsme také bez kufrů, tak doufám, že během dneška dorazí!


photos by Kamila

sweater - Chicwish / skirt - H&M / tights - H&M / boots - Jeffrey Campbell / bag - Mulberry / watch - Michael Kors / bracelet - Lookbookstore