Today I was in the mood to wear an all black outfit, well almost all black, I went for a black top, skinny jeans and an opened knit with aztec prints over it. I have added my Jeffrey Campbell boots and my Mulberry bag. I feel like the brown bag gets perfectly with the aztec print. I have also worn a scarf, because it was cold. On Thursday I will be (probably) back in town, just to check some stores and grab a cup of coffee. On Friday I am going to go to Berlin, so there will be definitely a traveling article! Have a nice week!

Dneska jsem měla chuť vyrazit v černé. Zvolila jsem černý top, skninny džíny a svetr s aztéckým vzorem přes to. Outfit jsem dopnila hnědými a zlatými doplňky, které se mi k aztéckému potisku hodí nejvíce. Ve čtvrtek se chystám do Drážďan, tak doufám, že tam konečně ulovím nějaké černé slip ony. Na víkend vyrážím do Berlína, takže se na blogu určitě objeví nějaké fotky, možná i video. Mám také pár věcí, které bych si ráda koupila, hlavní jarní věci, tak bych také mohla udělat new in článek. Přeji krásný týden! :)


top - Topshop / jeans - Topshop / knit - Sheinside / scarf - H&M / bag - Mulberry / boots - Jeffrey Campbell / watch - Michael Kors