Yesterday I had a really good time. I was taking a teat for my college in the noon. In the afternoon I went to Prague, where I met my friend Kamila. We checked some stores, had the most delicious sushi and also she took some photos of my outfit. It was a little bit colder than in the last days, so I went an almost all-black combo, combined with my favorite plaid blouse. I have added my Celine bag and some golden jewelry. Right now I feel so happy - I have only 2 days left till my Easter holiday, next week I am about to shoot an editorial for one brand and maybe I will go on some small trip. :)

Včera jsem po dlouhé době neměla žádné učení a sobotu jsem si opravdu užila. Sice jsem ráno psala Scia, ale odpoledne jsem jela do Prahy, kde jsem měla sraz s Kamčou. Podívaly jsme se do pár obchodů, zašly na nejlepší sushi a kromě jiného mi taky vyfotila outfit. Trochu se ochladilo, tak jsem zvolila all-black outfit doplněný kostičkovanou košilí okolo pasu. Přidala jsem ještě zlaté doplňky a Celine kabelku. Poslední dobou mám dobrou náladu - možná proto že mě čekají poslední 2 dny školy, budu fotit editorial pro jeden český eshop a možná se i s našima zase někam vydáme :)


photos by Kamila

top - Topshop / jeans - Topshop / jacket - Sheinside / blouse - Choies / boots - Vagabond / bag - Celine / watch - Michael Kors / sunglasses - Ray Ban