Yesterday in the morning I went at the hairdressers and after I had a meeting with Kamila. We went to grab a lunch, just talked for a while and she also took these amazing photos. I wore my black playsuit, which I wear a lot in the summer. It's really comfortable and I'd love to buy another one for this season. I threw my baby blue leather jacket over it. I really love the jacket, it belongs to my favourites, eventhrough you haven't see it on the blog yet. I have added my Steve Madden heels and see-through plastic clutch. Today I am off to Germany. I am planning to celebrate my birthday today, tomorrow I will get to know my results from my exams and we all will stay at the boarding at the weekend and celebrate a little.

Včera ráno jsem byla u kadeřnice a hned potom jsem měla sraz s Kamčou. Zašly jsme na oběd, popovídaly si a kromě toho mi Kamča vyfotila outfit (a fotky jsou úžasné jako obvykle). Zvolila jsem playsuit, který teď nosím často. Na léto mi přijde ideální a určitě bych si chtěla pořídit ještě nějaký. Přidala jsem baby blue bundu ze Zary, která patří k mým oblíbeným. Zvolila jsem podpatky od Steva Maddena a průhledné psaníčko. Dneska se už chystám do Německa - mám v plánu oslavoat narozky, zítra dostávám pololetní vysvědčení (maturitní až v červenci), dozvím se výsledky písemných maturit a plánuji v Německu zůstat až do neděle, jelikož přes víkend plánujeme oslavovat na intru. Doufám, že mi stihnou přijít všechny balíčky, strašně se na ně těším a zároveň Vám chci i nové věci ukázat. Ráda bych si koupila nějaké nové boty, chtěla bych červené sandálky na podpatku, neviděli jste někde nějaké?


playsuit - Choies / jacket - Zara / heels - Steve Madden / clutch - Choies / sunglasses - Ray Ban / watch - Marc by Marc Jacobs

photos by Kamila

SHOP THE LOOK