I love wearing black and every since I wore my first all black outfit, I didn't want to wear anything else. Wearing a monochrome look can be boring - I think that the magic hides in combining materials. This is what I wore a couple of days ago. I have worn my favorite leather shorts, simple tank top and a vest over it. I went for my snake print shoes and Le Boy bag. Right now I am in the middle of preparing our blogger event called Meet & Shop. If you are going to be in Prague, definitely step by!

Černá je pavděpodobně barva, kterou nosím nejvíc, takže není divu, že jsem si zamilovala i all black outfity. Chodit celá v jedné barvě může působit nudně, klíčem je podle mě kombinování materiálů. Tenhle outfit jsem na sobě měla před pár dny - k oblíbeným koženkovým kraťasům jsem si oblkékla tílko a novou vestu. Přidala jsem hadí slip ony a Le Boye přes rameno. Dneska plánuji přípravu věcí na náš Meet & Shop, který se koná 06.08 (link na událost zde). Tak doufám, že seznámím s co nejvíce čtenářkami! Budeme se na Vás těšit!


top - Topshop / shorts - Topshop / vest - Choies / slip ons - H&M / bag - Chanel / watch - Michael Kors / sunglasses - Ray Ban

SHOP THE LOOK