I received many questions about this skirt, so I thought I would show it to you all in today's post. I have ordered it in July and since then it's my favourite bodycon skirt! I really love the wrap detail. Today I have also ordered it in black - I think they'll be prefect for autumn. Today was in Prague and this is what I paired the skirt with a simple black top, leather jacket, tights and ankle boots. I have adeed my Le Boy bag and Ray Bans. The whole day was raining and cold, it felt like autumn outside. The weather forecast says the wether should get better, so I am looking forwards to some "more summer" looks.

Tuhle wrap skirt jsem Vám už ukazovala v článku z Barcelony. Od té doby mi na ní přišlo několik dotazů a tak jsem si řekla, že bych Vám jí ukázala v dnešním článku. Objednávala jsem jí někdy v červenci ze stránek Nelly. Dneska jsem si doobjednala i černou a myslím, že na podzim jsou jako dělané! Dnešní den jsem strávila v Praze. K sukni jsem zvolila basic černý top, koženkovou bundu a kotníkové kozačky Vagbond, které jsem si objednala z eshopu Spartoo. Přidala jsem Le Boye a Ray Bany. Byla poměrně zima, celý den poprchávalo, tak jsem ráda, že jsem outfit stihla vyfotit. Příští týdny mám celkem nabité, tak doufám, že všechno nějak stihnu. PS: Zajímal by Vás wishlist do Londýna?


shirt - Michael Kors / jacket - Choiesskirt - Nelly / tights - H&M / boots - Vagabond / bag - Chanel / watch - Michael Kors / sunglasses - Ray Ban

SHOP THE LOOK