Today we are going to talk about bags. Ever since I got my first designer, I wanted more. And it became kind of obsession. A lot of you have begged me to do "My handbag collection" post, so here it is - all of my designer bags in one post! Which ones are my favourites and which ones I regret to buy? Read below!

Dnešní článek jsem se rozhodla věnovat kabelkám. Je to už několik let, co jsem dostala svojí první designérskou kabelku a od té doby se mi sbírka mírně rozrostla. Několik z Vás mě prosilo abych udělala nějaký článek o kabelkách, takže tady jsou mé všechny kabelky v jednom postu. Která z nich je moje oblíbená a které koupě lituji?

1. Céline Mini Luggage


The Celine Mini Lugagge in black with golden details was one of the first bags I ever got. I can't believe I own this bag since April 2012. This is probably the bag I wear the most and yet, I am still in love with it. The bag is big enough to fit there my macbook, camera, A4 papers or anything I need. The only thing that bothers me (when I have to carry the bags for a long time) is the missing shoulder bag. However the Mini Lugagge is my all-time favourite.

Celine Mini Lugagge je jedna z prvních designérských kabelek, kterou jsem dostala. Mám ji už přes 2,5 roku a stále patří k mým nejoblíbenějším. Je dostatečně velká na to, aby se do ní vešel nejen notebook a foťák, ale i desky A4 nebo velká láhev. Jediná věc, která mi trochu vadí, je, že nemá popruh přes rameno - občas v ní mám celkem dost věcí a je poměně těžká. Ale i přesto je to moje nejoblíbenější kabelka na denní nošení a vlastně jedna z nejnošenějších celkově.

2. Proenza Schouler PS11


When I decided to order this bag, I still wasn't sure whether I did the right thing. I always needed large bags, where I can fit all my useless things. I have to say that after I opened the box with the bag, I fell in love with it. Even though the bag is a little bit smaller than I would prefer, I still love it. I can fit there my purse, two iphones, my keys, lipstick and sunglasses, which is basically all I need when going out to the city.

Když jsem si Proenzu objednala, bála jsem se, že ji moc nevyužiju, protože je poměrně malá. Vždycky jsem potřebovala spíš větší kabelky, do kterých se mi vejde třeba i počítač nebo různé desky. Kabelku jsem si ale zamilovala hned jak přišla. Přestože bych někdy byla radši, kdyby byla o trochu větší, to nejdůležitější se mi do ní vejde - klíče, peněženka, 2 iphony, rtěnka a brýle.

3. Chanel Le Boy


Another smaller bag I own is the Chanel Le Boy bag. I was crazy about this bag for months and was lucky enough to buy it at Chanel store in Berlin. I've always loved Chanel and I admire Karl Lagerfeld's work, so having a Chanel bag means a lot to me. Compared to the PS11 bag, Le Boy bag is a little bit smaller. But what I like about the bag is that you can wear it crossbody - definitely one of my favourites!

Další menší kabelkou ve sbírce je Chanel Le Boy. Na svém wishlistu jsem ji měla několik měsíců, ale nevěřila jsem, že ji seženu vzhledem k tomu, že kabelky byly vyprodané po celé Evropě. Nakonec jsem jí ale našla v Chanelu v KDW v Berlíně a koupě rozhodně nelituji. Chanel miluji už od mala, obdivuji jak tvorbu Gabrielle, tak Karla Lagerfelda, takže mít Chanel ve svém šatníku je jako splnění snu. Vporovnání s PS11 je kabelka o trochu menší, ale na za to se dá nosit jak přes rameno, tak crossbody.

4. Mulberry Alexa


In September last year I realized that something was missing in my closet - a brown handbag. I feel like brown is a colour of autumn and looks perfect with beige, burgundy, grey and black. I started to have a little "brown-bag crush" and I decided to but the Alexa in New York. I have to say that the quality of the bag is one of the best in my closet (way better than Chanel by the way). Having this bag for year now, I have to admit that I wouldn't re-buy it. The reason? I feel like the shape isn't really fashion forward and if I should buy a brown bag again, it would be Sophie Hulme. However I still like Alexa.

Vloni na podzim jsem si uvědomila, že mi v šatníku něco chybí - hnědá kabelka. Hledala jsem nějakou, která by se mi líbila tvarem i barvou a nakonec jsem se rozhodla si v New Yorku pořídit Alexu od Mulbery. Musím říct, že mě překvapila kvalitou - kůže i zpracování je opravdu kvalitní, dokonce bych řekla, že je to nejkvalitnější kabelka, kterou mám. Kdybych se ale měla znovu rozhodovat, jakou hnědou kabelku si koupit, Alexa by to už pravděpodobně nebyla. Nepřijde mi moc "moderní" a pravděpodobně bych si spíš koupila Sophie Hulme. Každopádně ale i teď se mi Alexa moc líbí a určitě ji ještě unosím.

5. Louis Vuitton Neverfull GM Monogram


This was my first Louis Vuitton bag, a classic Neverfull. I often carry my laptop, camera and I can fit everything in here. It's the perfect everyday bag. Also I use this bag when traveling or going to the gym. To be honest I've never been a Louis Vuitton girl and I wasn't whether I liked their bags or not. However I love the Neverfull and I am so glad I bought it in Mexico!

Neverfull je moje první kabelka Louis Vuitton. Často s sebou nosím notebook a foťák. Do Neverfullky se mi všechno vejde, a proto je skvělá na denní nošení. Také je to moje kabelka na cestování. Přijde mi super, že nemá pevnou kostru, takže se vedle pod sedadlo přede mnou. Nikdy jsem nebyla fanoušek kabelek Louis Vuitton, ale Neverfull jsem si opravdu oblíbila. Jsem moc ráda, že jsem si ji v Mexiku pořídila.

6. Rebecca Minkoff Mini MAC

Another bag I got in New York is the Mini MAC by Rebecca Minkoff. I was looking for the perfect small bag and I feel like this is it. The bag isn't that expensive, it looks really good and even though it doesn't look like that, I can fit in a lot of stuff in there. I can wear the bag to a party, when traveling or just casually going to the city, so this is a definitely a yes!

Další kabelku, kterou jsem si přivezla z New Yorku, je Mini MAC od Rebeccy Minkoff. Dlouho jsem hledala nějakou menší kabelku a musím říct, že s Mini MAC jsem opravdu spokojená. Není extra drahá, vypadá dobře a hlavně je univerzální - hodí se jak na párty, tak do města. Za mě Mini MAC rozhodně ano!

7. Céline Trio


Because I wear a lot of black, I wanted a bag that can pop-up my outfits. I decided to go for a Trio by Celine. This is another great small bag I can recommend. What I really like about the Trio is that you have three pockets, so even though the bag looks small, you can fit there a lot. Really a lot. I also like that you can separate the pockets and have a little clutch! Definitely worth the money!

Jelikož nosím hodně černé, chtěla jsem si pořídit kabelku, která by outfit trochu rozzářila. Rozhodla jsem se pro Celine Trio, kterou můžu jen doporučit! Na první pohled vypadá male, ale díky třem odděleným kapsám se do kabelky vejde poměrn dost věcí. Kromě toho mi přijde super, že se kapsy od sebe dají odendat - pak z kabelky máte malé psaníčko na večer. Trio mi přijde jako skvělá investice!

8. Alexander Wang Diego Bag


When my Diego bag arrived, I felt totally disappointed - but time after time I fell in love with that colour. I have to say that having a baby pink bag for summer was a great choice! However I wouldn't recommend the Diego bag. I feel like the bag is more 2012, you cannot fit much in it and it's really heavy because all the studs at the bottom. Unfortunately a no for me.

Když mi kabelka přišla, byla jsem celkem zklamaná a bála se, že jí nebudu umět nakombinovat. Časem jsem si jí ale oblíbila, myslím, že baby pink je skvělá volba na léto. Samotnou kabelku bych ale nedoporučovala. Přijde mi, že už je trochu zastaralá, moc se do ní nevejde a navíc je i hodně těžká díky cvokům na spodní straně. Takže za mě bohužel ne.

9. Balenciaga City Giant 12 Rose Gold


Balenciaga was one of the first designer bags I bought on my own. I have ordered it in winter 2012 and I wouldn't buy it again. I feel like I just don't like the shape anymore,  I feel like there are more beautiful bags that you can buy for the same price. However what I would like to highlight is, that the bag is big enough and has a shoulder strap - so if you like the bag and are looking for a everyday bag, this might be it!

Balenciga byla jedna z prvních kabelek, kterou jsem si kupovala sama. Mám jí už od zimy 2012 a dneska bych si jí znovu už nekoupila. Kabelka sama o sobě je praktická, dostatečně velká a má i popruh přes rameno, což mi přijde super, ale už mě omrzela tvarem a celkově se mi moc nelíbí. Myslím, že se za stejnou cenu dají sehnat mnohem hezčí kabelky.

10. Alexander Wang Rocco Bag


The Rocco bag is something between a yes and no. I still like the shape of the bag, especially in this colour, but it's (just like the Diego bag) pretty heavy. It's not a bag I would be crazy about and I believe that now, I would buy rather some other bag instead.

Rocco bag u mě leží mezi ano a ne. Pořád se mi líbí, hlavně v šedé, která mi přijde nevšední a neokoukaná. Na druhou stranu, stejně jako Diego bag, je poměrně těžká a celkově to není kabelka, po které bych šílela. Dneska bych si nejspíš koupila místo ní jinou.

11. Prada BN1713 Vitello Daino


The last bag in my collection is this beige Prada. I have bought this one in Miami and since then I wore it like 3x. I feel this bag was a waste of money and I wouldn't buy it again. I am thinking now about re-selling it. 

Poslední kabelkou ve sbírce je moje béžová Prada, kterou jsem si přivezla z Miami. Kupovala jsem jí v únoru 2013 a od té doby jsem si jí vzala tak 3x. Přijde mi, že to byla úplně zbytečná investice a přemýšlím, že jí prodám. Takže pokud někdo máte zájem, pište na emial nebo na fb stránku :)

SHOP MY BAGS