Yesterday in the evening I received an email saying that I have no school today. In the morning I went home and then to Prague. In Germany the weather was really nice, so I went out in all black combination - turtle neck, pants and new chain biker boots from Beatriceb. I wanted some pair of boots like these for a long time, however I couldn't find the perfect pair. I really like these, they are so comfortable and I think the chains are such a perfect detail. I have added my Celine bag and Daniel Wellington watch. Daniel Wellington has now a promotion - you'll get 50% a nano strap and a free Christmas packing when you make a purchase. 

Včera večer jsem se dozvěděla, že mi dneska odpadá vyučování, takže hned ráno z Drážďan jela domů a pak do Prahy. V Německu bylo dneska teplo, takže jsem ráno vyrazila jen v roláku, skinny džínech a nových kozačkách od Beatriceb. Po "biker boots" jsem koukala už delší dobu, ale nemohla jsem najít takové, které by mi seděly. Tyhle se mi líbily na první pohled, řetězy mi přišly jako super oživení a navíc jsou to jedny z nejpohodlnějších bot, co mám. Outfit jsem doplnila kabelkou Celine a hodinkami Daniel Wellington. Ten má teď vánoční akci - při koupi hodinek dostanete 50% slevu na další pásek a zdarma vánoční balení. 
A chtěla jsem Vám všem poděkovat, že jste se zúčastnily Giveaway - v lednu plánuji další, tak snad se Vám bude líbit stejně jako tahle :)


American Apparel turtle neck
Beatriceb pants
Beatriceb shoes
Celine bag
Celine sunglasses

SHOP MY OUTFIT