Wishlist
Nelly shirt (similar) / Michael Kors slip ons via Bruna Rosso (here) / One Teaspoon shorts (here) / Stella McCartney backpack via Bruna Rosso (here) / Rag & Bone hat (similar) / Dior glasses (here) / #GirlBoss book (here) 

Always, when feeling "under the weather", I try to get my thoughts somewhere else. Sometimes I watch some movie, sometimes I go for a walk and sometimes I do wishlists. What makes you feel better? Today I would like to show you what I would like to get for spring. I will go for three trips in April and May and I hope to get some of these items. 

Vždycky, když se cítím "pod psa", snažím se myslet na něco jiného. Vždycky si pustím nějaký film, jdu se projít nebo připravuji různé články a wishlisty. Co pomáhá Vám se cítít lépe? Dneska bych Vám chtěla ukázat můj jarní wishlist. V dubnu mám naplánované dvě dovolené, stejně tak se chystám cestovat i v květnu. Takže tady je pár věcí, které bych si v zahraničí chtěla pořídit.On the top of my wishlist are nude pumps, boyfriend jeans, dioptric glasses, contouring set and make-up Better Skin by Maybelline. I've been using mine since Milan Fashion Week and I am totally satisfied with the result, so I would like to get a darker shade for summer (I always buy my cosmetics when travelling).

Na předních příčkách méhu wishlistu mám "nude" lodičky, boyfriend džíny a dioptrické brýle. Kosmetikou si kupuji hlavně v zahraničí.  Chtěla bych se naučit konturovat (nějaká doporučení na produkty?) a také bych si chtěla pořídit tmavší odstín Better Skin od Maybelline na léto. Používám ho už od milánkého Fashion Weeku a jsem s ním moc spokojená. Opravdu mě příjemně překvapil. Také přemýšlím nad novou kabelkou - líbí mi se Sac le Jour od Saint Laurent, také se mi líbí i Rock Stud od Valentina. Co myslíte, která? A šedá nebo béžová?
Koláže1
River Island blazer (similar) / Saint Laurent bag via Bruna Rosso (here) / Clinique contour sticks (here) / Topshop jeans (here) / Victoria's Secret passport cover (similar) / Jimmy Choo heels (here)


Wishlist2

Topshop jeans (here) / River Island turtle neck (here) / Jimmy Choo flats (here) / Valentino bag via Bruna Rosso (here) / Essie nail polish (here) / Maybelline make-up (similar) / Triangl bikini (similar) / Dolce & Gabbana sunglasses via Easy Optics (here)
Wishlist1
Ladurée macaroons / Valentino flats via Bruna Rosso (here) / Nelly jumpsuit (similar) / Pandora bracelet (here) / Valentino bag via Bruna Rosso (here) / Kate Spade tumbler (here) / NARS lipstick (here)