DSC_0857

After having my Celine Mini Luggage for a very very long time, taking it everywhere and not having it in the best condition after all the years, I thought that it was time to get a new everyday bag - black, with golden details, and big enough to fit all of my things, like my notebook, camera, wallet, diary and phone. Find a bag that I would be able to fit all of this in it wasn't easy, but I managed to find one, which I really love - Saint Laurent from Coltorti Boutique

Posledních pár let byla mojí "everyday" kabelkou Celine Mini Luggage. Tu už teď mám ale už několik let a je to na ní poměrně dost znát. Proto jsem se rozhodla, že je čas si pořídit novou kabelku, která bude ideální na každodenní nošení a do které se vejde všechno, co potřebuji (foťák, notebook, mobil, peněženka). Nakonec jsem se rozhodla pro tohodle černého Saint Laurena, který mi přišel z  Coltorti Boutique.

DSC_0766


DSC_0830

The store is a European store, so you don't have to pay any extra taxes or charges. They sell a lot of brands like Valentino, Fendi, Michael Kors or Stella McCartney. And the good news? You can get your order 20% off when using the code VOGUEHAUS! So happy shopping!

Coltorti má ve světě 3 obchody (Itálie a Miami). Svoje zásilky posílá ale z Itálie, tudíž se nemusíte bát, že byste dopláceli DPH nebo clo. Na stránkách najdete značky jako Valentino, Fendi, Michael Kors nebo Stella McCartney. No a pokud plánujete koupi nějakého designerského kousku, můžete ušetřit 20% s kódem VOGUEHAUS, který platí na všechno zboží!

DSC_0849

Special thanks to Coltorti Boutique