IMG_1691

In the last post I showed you the first outfit we shot in Cuneo, Italy. Today I will be talking about what exactly we did there. As you know, we got invited by Bruna Rosso, a Cuneo-based multi designer e-shop, to meet them, shoot a couple of outfits and to discover the city. Me, Alex, Nicoletta and Sara spent in the small Italian town a lovely weekend, got to know each other and here are some snapshots I took during my stay!

V minulém postu jsem Vám ukazovala outfit, který jsem fotila v Itálii, kam jsem byla pozvaná od eshopu Bruna Rosso. Dnešní článek bude také o Cuneu, ale tentokrát bych Vám chtěla ukázat pár random fotek, které jsem tam stihla vyfotit, a také říct něco málo o tom, co jsme tam - já, Nicoletta, Sara a Alex - dělaly.

DSC_0746
IMG_1855


We arrived in the afternoon on Friday, so we had some time to pack out our items and then went to the store to pick and try our outfits. In the evening we all had a dinner in a small Italian restaurant. The next day we were shooting the whole day, which was fun, but also demanding. In the evening we had dinner together and went quite early to the hotel, since we were tired and also had to pack. On Sunday we had some time off, so in the noon I went for a walk, got some Italian gelato and also took some pictures for you. In the afternoon we went back to the airport and then got back home. 

Do Cunea jsme dorazily v pátek odpoledne. Měly jsme chvíli čas na vybalení a v podvečer jsme pak šly přímo do obchodu, kde jsme si vybraly a vyzkoušely outfity na focení. Večer jsme pak všichni, společně i s majiteli, šli na večeři do menší italské restaurace. Celou sobotu jsme fotily, což bylo super, ale také hodně vyčerpávající. Večer jsme šly na večeři do sushi baru a poměrně brzy přišli na hotel - byli jsme po celém dni unavení a také jsme museli balit. Neděli jsme volnou, takže jsem se dopoledne byla projít po městě, ochutnala místní gelato a také něco pro Vás nafotila. Opdoledne jsme pak jeli zpátky na letiště do Milána a večer domů.

DSC_1052DSC_0737 DSC_0607 IMG_1811
DSC_0760 DSC_0766 Foto 14-11-15, 10 09 06 DSC_0643 DSC_0730 DSC_0703 IMG_1869 IMG_1783
DSC_0673 DSC_0677 DSC_0691 PB150060 IMG_1716 IMG_1744 DSC_0682

It was nice meeting the store owners, see the “real” store and also the whole “backstage” behind having an eshop. We shot more outfits than just the one I showed you last time, so there is definitely coming more soon!


Jsem moc ráda, že jsem měla příležitost poznat majitele eshopu, také se podívat do “backstage” a podívat se, jak takový eshop vlastně funguje a také poznat nové blogerky (Saru sleduji už pár let, takže jsem moc ráda, že jsem jí mohla poznat osobně). V Cuneu jsme nafotily ještě další dva outfity, které Vám ukážu brzy!

DSC_0680

Special thanks to Bruna Rosso
Photos of my outfit by Tereza Marešová

I am wearing:
Zara shirt
Burberry coat
Balenciaga leather leggings
Jimmy Choo pumps
Chanel bag
Celine sunglasses
Marc Jacobs watch
Michael Kors bracelet