DSC_1709

It's been a couple of months since I got my first pair of Dior So Real sunglasses. I got my first my pair in black/silver and a couple of days after that purchased a silver one, both in Miami. This week I got myself another pair, in a colour combination I had a crush on for a couple of weeks. This time I was ordering at Sunglasses Shop.

Je to už pár měsíců, co jsem si pořídila první So Real od Diora. První pár mi přišel na Miami (černo-stříbrný) a hned pár dní na to jsem si koupila pár druhý (celý stříbrný). Posledních pár týdnů jsem uvažovala nad koupí dalších So Real, černo-růžových. Myslím, že na jaro budou super - takže jako odměnu za zvládnuté zkoušky jsem si je objednala, tentokrát z Sunglasses Shopa brýlí rozhodně nelituji. 

DSC_1747
dior
Sunglasses Shop is a online e-shop selling designer glasses and sunglasses, for men, women and children. They have a large selection of brands, including Chanel, Ray Ban, Celine or Miu Miu. I like them especially for having Dior sunglasses, which are super-hard to get online! They're based in Europe, so you don't have to worry about paying extra customs or taxes. Also the shipping is very fast - it took them just a couple days (I believe it was two) to deliver my new So Real. And there is good news for you: If you use the code "VOGUEHAUS12", you'll get 12% off your order! (*The coupon is valid for 2 weeks from today)

Sunglasses Shop je e-shop, který se specializuje na prodej dioptických a slunečních brýlí. Má opravdu šiorkou nabídku značek, včetně Chanelu, Ray Banů, Celine nebo Miu Miu. Kromě nich mají i velkou nabídku slunečních brýlí Dior, které se online dají sehnat poměrně težce. Jedná se o evropský eshop, takže se nemusíte bát cla nebo jiných poplatků. Doprava je také rychlá - brýle mi přišly do dvou dnů. A pokud plánujete si také udělat radost, tak mám pro Vás dobrou zprávu: s kódem "VOGUEHAUS12" dostanete 12% slevu na Vaší objednávku! (*Kupon platí 2 týdny)

DSC_1787

Special thanks to Sunglasses Shop