barbora_berlin_march_2016-31 (Copy)

I don't know what it is, but there is something about me and pink this season. Somehow I feel like this colour suits very well for the upcoming season and spring in general. I got a good amount of new clothes, shoes and accessories (spoiler alert: new bag coming soon). So today I have a look a featuring this colour and I can tell you that there are many, many pink outfits coming up! This time I am wearing a metallic pink skirt in a midi lenght, paired with a black crop top, silver heels and new Le Boy bag. I have added my So Real, which match the heels - I think that is a very nice detail. I also matched my jewelry. The pictures were taken in Berlin by no one else than Christian from The Styleograph!

Nevím, čím to je, ale tak nějak mi tuto sezonu přirostla k srdci růžová. Během posledních pár dní mi do šatníku přibylo hned několik růžových kousků - oblečení, boty a dokonce i doplňky (ale o tom až v jednom z dalších článků). Dneska mám pro Vás další "růžový" look - tentokrát jsem si na sebe vzala midi sukni, kterou jsem doplnila crop topem, novým Le Boyem a stříbrnými lodičkami. Ty jsem sladila společně s brýlemi a myslím, že dohromady vypadají opravdu super. Přidala jsem ještě stříbrné doplňky. Outfit jsem fotila v Berlíně a už podle stylu fotke určitě poznáte, že je nefotil nikdo jiný než Christian z The Styleograph

barbora_berlin_march_2016-22 (Copy)
barbora_berlin_march_2016-28 (Copy) barbora_berlin_march_2016-38 (Copy)
barbora_berlin_march_2016-26 (Copy) barbora_berlin_march_2016-40 (Copy) barbora_berlin_march_2016-24 (Copy).jpg barbora_berlin_march_2016-35 (Copy) barbora_berlin_march_2016-39 (Copy) barbora_berlin_march_2016-34 (Copy)

photos by The Styleograph

OUTFIT DETAILS

Zara turle neck (similar)
Topshop skirt (similar)
Asos heels (similar)
Chanel bag (similar)
Dior sunglasses (similar)
Michael Kors watch (similar)

SHOP MY OUTFIT