DSC_0505

It's not that long time ago since I got my new Chloé Faye bag (about which I was talking in this post). Today I would like to show you another new baby in my closet, which is a Valentino clutch (that can be also worn as a crossbody). I got this one thanks to Forzieri and I think it's the perfect match for summer! 

Není to tak dlouho, co jsem si pořídila menší Faye od Chloé (kterou jsem Vám už představila v tomhle postu). Dneska bych Vám chtěla ukázat další kabelku do sbírky, tentokrát se jedná o psaníčko Valentino. Za psaníčko vděčím Forzieri, se kterými spolupracuji. Myslím, že na léto bude perfektní!

DSC_0476

Valentino Rockstud Leather Pouch

I was missing a small clutch in my bag collection, so in my opinion this is the perfect option. The bag will be perfect for events. I really like that you can wear it as clutch, but also as a crossbody bag. Added to that I think it's really good to have a white bag with golden details, since my off white Chanel is with silver hardware. So how do you like this one? 

Ve sbírce mi chybělo menší psaníčko, které by se hodilo i na večerní akce. Tohle bude podle mě super i do společnosti. Líbí se mi, že se dá kabelka nosit i křížem. Myslím, že se bude hodit í na léto, kdy toho s sebou nepotřebuji tolik nosit. Také jsem ráda, že mám bílou kabelku se zlatými detaily - protože nový Le Boy je bílo-stříbrný. Tak jak se Vám líbí?

DSC_0511

SHOP MY VALENTINO FAVOURITES