Wednesday, October 26, 2016

#VH CITY GUIDE: BARCELONA

BCN1

Now I've been to Barcelona a couple of times. I actually flew there every month since July, so I think I am qualified to share with you some places, restaurants and cafes, which I found during my time there. After giving away my favourite places in Paris and New York, I think it's time to speak about this Catalonian city!

V Barceloně jsem během posledních 4 měsíců už po čtvrté. Od července jsem tu byla každý měsíc, a tak mě napadlo Vám sepsat tipy ohledně města. Přesně tak, jak jsem to udělala s Paříží a New Yorkem. Objevila jsem tu spoustu míst, která jsem si zamilovala, takže doufám, že můj průvodce třeba někomu z Vás pomůže! Pokud máte i Vy nějaká oblíbená místa, budu ráda, když se o ně podělíte v komentářích!


BCN2

SIGHTS & PLACES

 • La Sagrada Familia: La Sagrada Famila is like the Eiffel Tower in Paris. Or Empire State in Building. This cathedral build by Gaudí is the symbol of the city and you should definitely see it when in Barcelona! The building is under reconstruction now, however it's still worth seeing. It's not only breathtaking from outside, but also from inside! The only thing I recommend is to book the tickets online in advance - it's very hard to get in and they have sold out tickets all the time!
 • Parc Güell: Don't get confused by the name, Parc Güell is not only a park, but also a place with a lot of Gaudis buildings and a great view over the whole city. This place is personally one of my favourites because of the view. You're able to see everything from above - this place is simply made for pictures!
 • Casa Batló: Another Gaudi building in Barcelona, located in the heart of the city on Passeig de Gracia. The house is not only interesting because of its unique architecture, but also because of the Gaudi museum inside, which you can visit!
 • La Rambla: La Rambla is probably the most famous street in Barcelona. This long avenue connecting Placa Catalunya and the sea is famous for its restaurants, stores, sights and nightlife!
 • Barceloneta Beaches: If you're a beach fan, definitely make a little walk through the Barceloneta beaches. I think walking there is really great, however I, personally, would not want to make a beach day there. As you probably know, there are only open beaches in Barcelona and it's really really crowded.
 • Gothic Quarter: If you have some time left in the city, make sure to discover the small streets of the Gothic Quarter! Not only you'll get to see a lot of cute streets, local architecture, but some sights - like the Barcelona Cathedral - as well!
 • Tibidado: Tibidado is a mountain overlooking Barcelona. You'll be able to see there the Sagrat Cor church and discover the Tibidabo Amusement Park. This is not your traditional sight, but if you're looking for some fun, definitely make a stop here!
 • La Boqueria: La Boqueria is not your typical sight, but since it's famous place - and my personal favourite - I could not not mention it. This market offers many delicious food - fresh fruits, fresh fruit juices, homemade ice cream, species, meat, rolls, bread, fished, cheeses and many many more. I love coming back to this place, just walking around and getting my favourite 1€ coconut-strawberry juice!


 • La Sagrada Familia: Paříž má Eiffelovku, New York má Empire State Building, a Barcelona má La Sagradu Familiu. Katedrála je symbolem měla a pokud se Barcelony chystáte, určitě byste jí neměli vynechat. Bohužel se budova momentálně rekonstruuje, ale i tak stojí za vidění. Obdivuhodná není jen z venku, ale i zevnitř. Gaudí se stavbou opravdu vyhrál a alespoň jednou byste se do katedrály měli podívat. Doporučuji si vstupenky zarezervovat dopředu po internetu - u katedrály jsou věčně vyprodané.
 • Parc Güell: Parc Güell není jen klasický park, ale i místo plné Gaudího staveb s dechberoucím výhledem na celé město. Parc Güell je jedno z mých nejoblíbenějších míst tady v Barceloně právě kvůli svému výhledu!
 • Casa Batló: Další Gaudího stavbou je Casa Batló. Ta se nachází přímo v centru města, na Passei de Gracia. Dům není vyjímečný jenom svojí architekturou, ale také i tím, že se v něm nachází Guadího muzeum.
 • La Rambla: La Rambla je pravděpodobně nejznámější ulicí Barcelony. Známá je pro svůj noční život, restaurace, obchody a památky!
 • Barceloneta Beaches: Pokud máte chvíli čas, udělejte si procházku do Barcelonety a projděte se u moře. Já osobně jsem se sice v Barceloně nikdy nekoupala, protože A) pláže jsou více jak přeplněné a B) je tu skoro 100% šance, že se Vám něco ztratí. Já preferuji se po pláži projít a případně si sednout do jedné z místních restaurací!
 • Gothic Quarter: Projít se doporučuji i v gotické čtvrti. Malé uličky, španělské restaurace a místní architektura mají neskutečné kouzlo! Navíc v této čtvrti najdete i několik památek - nejznámější z nich je Barcelonská Katedrála.
 • Tibidado: Tibidado je název hory, ze které vidíte celé město. Kromě kostelu Sagrat Cor na ní naleznete i zábavný park, který byste si neměli nechat ujít.
 • La Boqueria: La Boqueria sice není typickou památkou, ale jelikož jí najdete v mnoha průvodcích a je to můj osobní favorit, rozhodla jsem se jí zařadit do této sekce. Jedná se o trh s jídlem, na kterém najdete spoustu ovoce, zeleniny, fresh džusů, masa, ryb, koření, pečiva i sladkého. Trh má svoje kouzlo a já osobně se na něj vždycky moc ráda vracím! Doporučuji ochutnat jeden z freshů (můj oblíbený je kokosovo-jahodový) nebo si dát místní domácí zmrzlinu.

Collage_Fotor

RESTAURANTS & CAFES

 • Meatpacking Bistro: This bistro is a place, where I would definitely go back. This is more international place, offering a lot of burgers, salads and meat, however all really delicious. I tried their salmon tartar with avocado and salmon&goat cheese salad - both was really yummy!
 • Brunch & Cake: Brunch & Cake, Travel & Cake, Cup & Cake and Bruncheloneta are places owned by one company, all worth mentioning. All places have a very similar menu. Brunch & Cake is their most famous place, however I prefer Travel & Cake, which is more quiet and you're actually able to find a seat without waiting a line. The cafes offer healthy breakfasts, brunches and lunches. In the menu you'll be able to find eggs, waffles, cakes, salads, super-bowl, a lot of coffee and juices! For me, this is a number one place to go in Barcelona when looking for a breakfast place!
 • Amorino: Amorino is a chain offering the best natural gelato with macaroons in a shape of rose - do I even have to say how perfect it is? Located on the Ramblas, Amorino is definitely THE place to go if you're craving for some ice cream!
 • Qualitat Gracia: Now this is a small, local restaurant located in the quarter Gracia, which we, me and my boyfriend, discovered by a random. The place is filled with local people, delicious food and quiet atmosphere. They serve the best tapas, paellas and sangrias!
 • Eclipse Bar at Hotel W: Looking for a place to have a drink with a view? The Eclipse Bar located on the 26th floor of the hotel W is the perfect place to go to! They have a bright selection of cocktails, mocktails, beers, wines and small bites, including sushi and tapas!
 • De La Crem: De La Crem is another gelato place worth the mention. This small, cute place offers all natural ice creams in many variations!
 • Federal Cafe: This café, which has also a location in Madrid, is definitely one of the "to go" places if having a breakfast! They offer everything you need - eggs, avocado toasts, delicious coffee, fresh juices and a lot of pancakes, waffles and cakes as well!
 • Flax & Kale: As you probably know, I am a big breakfast lover, so it's not going to be a surprise that even this place is made for breakfasts and brunches. Flax & Kale offers a lot of healthy meals, having a lot of salads, super-bowls, fresh juices and smoothies on their menu!

 • Meatpacking Bistro: V tomhle americkém bistru jsem už byla několikrát. V menu najdete několik variací salátů, burgerů, steaků, masa, těstovin i bezmasých pokrmů. Já jsem v něm měla lososové tartara a salát s lososem a kozím sýrem, což se v bistru stalo mojí oblíbenou kombinací. Plus u mě mají i za to, že mají i pečivo bez lepku.
 • Brunch & Cake: Brunch & Cake, Travel & Cake, Cup & Cake a Bruncheloneta jsou kavárny, které patří pod jednu síť. Nejznámější (a nejstarší) je Brunch&Cake. Jídelní lístky jsou ve všechn kavárnách podobné. Mojí nejoblíbenější kavárnou je Travel&Cake, který je mnohem klidnější než Brunch&Cake, nabízí to samé jídlo a na místo nemusíte čekat frontu. Kavárny se specializují na zdravé pokrmy, takže si můžete objednat plno variací vajíček, salátů, zdravých burgerů, ryb a domácích dezertů!
 • Amorino: Amorino je řetězec s tím nejlepších domácím gelatem ve tvaru růže a s makronkou na vrchu. Myslím, že víc k tomu asi ani dodávat nemusím. Je to rozhodně jedna z nejlepších zmrzlin, kterou znám, ať už chutí nebo "designem". Kromě Barcelony Amorino najdete i v jiných zemích a městech, například v Berlíně, Paříži, New Yorku, LA, Londýně - a nově dokonce i u nás Praze!
 • Qualitat Gracia: Tuhle malou španělskou restauraci jsme objevili s přítelem hned první večer, co jsme sem přiletěli. Jedná se opravdu o lokální podnik a pokud do něj nejdete pozdě večer, je i poměrně klidný a prázdný. Mají tu nejlepší paellu, tapas a sangrii, co jsem tady měla - za mě jednička s hvězdičkou!
 • Eclipse Bar at Hotel W: Hledáte bar, kam můžete jít na drink a zároveň si užít výhledu? The Eclipse Bar v 26.patře hotelu W je pro Vás to pravé přechové! Kromě velkého výběru cockteilů, mockteilů, vína, piva i šampaňského, bar také nabízí sushi, tapas a malé saláty (podle mě) s tím nejlepším výhledem v celém městě!
 • De La Crem: De La Crem je další zmrzlinové místo, které stojí za zmíňku. Tohla malá, útulná gelaterie nabízí nespočet druhů skvělého, domácího a přírodního gelata!
 • Federal Cafe: Tahle kavárna, která má i několik kaváren v Madridu, je rozhodně TO místo, kam byste měli zajít na snídani/brunch. Federal Cafe totiž nabízí nespočet variací vajíček, avokádové toasty, palačinky, waffle, domácí dezerty, fresh džuse a vynikající kávu!
 • Flax & Kale: Jak asi víte, já osobně snídaně miluju, takže si myslím, že nebude až takovým překvapením, že i poslední místo je snídaňová kavárna. Flax & Kale se může pyšnit skvělými snídaněmi a brunchemi, které rozhodně stojí za to!

bbb

SHOPPING

 • Passeig de Graciá: On this street, connecting the Avenue Diagonal and Placa de Catalunya, you'll be able to find everything you need - high street stores, luxury stores, cheap stores, expensive stores - Passeig de Graciá has it all. The street is however more famous for its luxury brands since this is the only location for them - if you're looking for Chanel, Cartier, Dior, Saint Laurent or Prada, definitely make a stop here!
 • El Corte Inglés: El Corte Inglés is a chain of department stores in Barcelona. You'll see different ones when walking through the city. I would say that the most famous one is located on the Placa de Catalunya. In the stores you'll find everything - from groceries, over cosmetics, fashion, electronics, bedsheets till flowers, magazines, suitcases, jewelry and many many more. If you have the chance to stop by at the Placa de Catalunya one, make sure to grab something to eat (or drink) in their restaurant as well! You'll find the restaurant at the very top of the department store, offering a great view over the whole city!
 • Santa Eulalia: In Barcelona you have the most famous luxury brands, such as Saint Laurent, Dior, Louis Vuitton or Chanel, however brands like Chloé, Céline or Isabel Marant are missing. If you're looking for some of those, definitely make a stop at this concept store, which is also an online e-shop!

 • Passeig de Graciá: Na této dlouhé ulici, která leží mezi Avenue Diagonal a Placa de Catalunya, najdete všechno, co potřebujete. Od internacionálních značek jako je Zara, H&M nebo Mango, přes high-street značky jako je například &Otherstories až po luxusní butiky značek Chanel, Cartier, Dior, Saint Laurent, Prada, atd. Kromě butiků na Passeig de Grácia najdete i mnoho restauarací, kaváren a hotelů.
 • El Corte Inglés: El Corte Inglés je síť obchodních domů v Barceloně. Ten nejznámější leží na Placa de Cytalynua. El Corte Inglés má všechno, co potřebujete - od potravin a drogerie, přes kosmetiku, make-up, oblečení, boty a doplňky, až po elektroniku, školní potřeby, knížky i květiny. Pokud se zajdete podívat do toho na Placa de Catalunya, rozhodně si běžte sednout i do restaurace, kterou najdete v posledním patře domu - je z ní totiž nádherný výhled na celé město!
 • Santa Eulalia: V Barceloně najdete butiky jen opravdu známých značek, jako je Saint Laurent, Dior, Louis Vuitton or Chanel. Značky jako je Chloé, Céline nebo Isabel Marant tu bohužel chybí. Pokud patří i Vaše oblíbené, zajděte se podívat do tohoto concept storu, ve kterém, kromě jiných, najdete i všechny výše jmenované!


SHARE:

12 comments

 1. Great recommendations! I'm going to Barcelona in a few months, I'll have to write these down.

  xx
  www.milkwhitemoon.com

  ReplyDelete
 2. Beautiful photos and a great guide, thank you for sharing!

  http://lartoffashion.com

  ReplyDelete
 3. Jeeee, skvely tipy, mame v planu jet pristi leto do Barcelony, tak se sem urcite vratim, protoze ten clanek je uzasnej! Moc krasny fotky a to jiiidloooo, urcite sis to uzila... ;)
  S laskou
  Sandra ze http://www.shineoffashion.com
  https://www.instagram.com/sandraslusna/

  ReplyDelete
 4. Lovely inspirations

  https://chicporadnik.blogspot.com
  https://recommendedblogs.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Very beautiful photos! :)

  www.theinvisiblebutterfly.com

  ReplyDelete
 6. Keď som ja navštívila Barcelonu, tak ma veľmi zaujala práve Gothic Quarter, je super zahnúť len pár metrov z La Rambla a človek je hneď ako v inom svete :) A raňajky v Brunch & Cake by som si okamžite zopakovala, odporúčam francúzske toasty s banánom!

  ReplyDelete
 7. Akorát La Sagrada Familia se nerekonstruuje, ale stále se staví. Město na její stavbu nedá žádné peníze, stavba je tedy hrazena pouze ze vstupného a různých příspěvků a tím je způsoben její pomalý průběh.

  ReplyDelete
 8. Great post! Thanks :)

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. El Corte Ingles nie je len barcelonska siet obchodov, je to celkovo spanielska siet obchodov :) m.

  ReplyDelete
 10. Skvělý článek a super fotky, ale to ti píšu asi u každýho příspěvku. Máš prostě super blog :)

  Simple living: Střípky mých dnů

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig