Tuesday, May 2, 2017

MAY WISHLISTDior bag (here) / Topshop shirt (here) / Cartier bracelet (here) / Topshop jeans (here) / Gucci loafers (here) / Gucci bag (here) / Dior lipstick (here) / Saint Laurent sneakers (here) / Dior earrings (here) / Chloé sunglasses (here) / Cartier bracelet (here) / Balmain blazer (here)

May is here and with the new month, I would like to show you what's on my wishlist and my radar at the moment, just like every month. I have a couple of exciting journeys in front me - I am planning to go to London again and after that I am off to Mexico, which I am really excited about! The weather in Cancún will be super-nice and I am planning on doing a lot of beach, relaxing and swimming, so I am updating my summer wardrobe at the moment. So here are some items, which caught my eye in the past weeks and I am also featuring some, which I already purchased for my trips! My birthday is also coming up in June, so I am also starting thinking about what I would like to get for myself!

S příchodem nového měsíce bych se s Vámi chtěla podělit o můj květnový wishlist a obecně věci, které mě v obchodech zaujaly. Pár z nich už je na cestě ke mně a pár z nich si ještě plánuji koupit. V květnu mě toho čeká poměrně dost - kromě dalšího výletu do Londýna plánuji i cestu do Mexika, kam se už moc těším. V Cancúnu jsem nebyla již rok a tak se těším, že si trocho odpočinu, zrelaxuji a naberu energii na červen a červenec, který pro mě bude plný zkoušek. Kromě toho se blíží i moje narozeniny, a tak pomalu začínám přemýšlet, co bych si přála a čím bych sama sebe odměnila!
Desktop

Few Moda top (here) / Topshop shorts (here) / Cartier watch (here) / Dior Spray Foundation (here) / Chloé bag (here) / Dior wallet (here) / Gucci case (here) / Cartier bracelet (here) / Self Portrait dress (here) / Dior sunglasses (here) / Cartier rings (here) / Asos swimsuit (here) / Dior earrings (here) / Gucci slippers (here) / Dior lip gloss (here) / Asos floating flamingo (here)

Desktop12

Ray Ban sunglasses (here) / Prada bag (here) / Topshop jeans (here) / Dior wallet (here) / Fewmoda top (here) / Dior mascara (here) / Dior nail polish (here) / Gucci sneakers (here) / Dior bracelet (here) / Gucci sandals (here) / Dior earrings (here) / Balmain blazer (here) / Dior belt (here)

SHARE:

5 comments

 1. Tie ružové plavky s volánom sú dokonalé! <3
  WITH GREY WOLF

  ReplyDelete
 2. Super wishlist, jako vzdy ostatne. Moc me oslovila ta posledni cerna halenka a ty prvni roztrhany dziny, hned bych je brala! Jsem zvedava, co si nakonec sama koupis. ;)
  http://shineoffashion.com

  ReplyDelete
 3. I love all things pink in your wishlist. Perfect pieces. Good choice.
  Greetings from Germany
  Katie

  http://madame-schischi.blogspot.de/

  ReplyDelete
 4. Great selection!

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. ty si nakoupíš věci za desetitisíce a pak přemýšlíš, co by sis koupila k narozkám? :-D chtěla bych být tvůj kluk, ten tě asi jen tak kytkou a čokoškou nepotěší, vid? :-)

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig