Saturday, July 8, 2017

JULY WISHLIST

jul

Topshop dress (here) / Phase 3 hat (here) / Dior Lip Tattoo (here) / Dior sunglasses (here) / Cult Gaia bag (here) / Hermes sandals (here) / Women Secret swimsuit (here) / Dior earrings (here) / Dior scarf (here) / Dior clutch (here) / Dior nailpolishes (here) / Dior bracelet (here)

July is here and with a new month there are also some new pieces on my mind and my radar. Since it's fully summer and I am also going to my vacation already in 3 weeks, I am focusing mostly on really summerish pieces. As you might know, we are starting our vacation in New York City, which I am super-excited about. NYC is one of my favourite cities in the whole world, so I am more than happy to be back in town! Then, we are continuing to Puerto Rico and the US Virgin Islands... So here is what caught my eyes lately, and I hope you're going to like it and that it will maybe even inspire some of you!

S příchodem července mám pro Vás nový wishlist s tím, co mě v poslední době zaujalo, co se mi líbí a co bych si také chtěla pořídit. Na svém “radaru” mám především letní věci. Za necelé 3 týdny s příletem totiž odlétáme a jak můžete vědět, svojí dovolenou začíáme v New Yorku. Z něho pak pokračujeme do Puerto Rica a z něho dále na Americké panenské ostrovy. Přítel bude mít po dokončení studia v Barceloně, já po zkouškách a odstěhování se z Drážďan, takže se už na ty 4 týdny odpočinku moc těším. Takže tady je pár věcí z ého wishlistu, který se Vám doufám líbí a který případně také někoho z Vás inspiroval!


jul2

Dior bag (here) / Million Roses bouquet (here) / Dior cream (here) / Dior eyeliner (here) / Dior mascara (here) / Dorothy Perkins dress (here) / Dior card holder (here) / Dior sunglasses (here) / Marysia swimsuit (here) / Cartier bracelet (here) / Dior flats (here) / Dior watch (here) / Dior belt (here)

Selected Femme top (here) / Gucci slippers (here) / Urban Outfitters skirt (here) / Dior lip "tattoo" (here) / Dior sunglasses (here) / Wallis blazer (here) / Dior bag (here) / Macbook "skin" (here) / Selfridges diary (here) / Cartier bracelet (here) / Bulgari watch (hereSHARE:

7 comments

 1. I'm so jealous of your vacation plans - the places sound wonderful, especially New York City! I really want to go to the NYC!!! Ah!

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 2. Great looks! ;)

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. I loooove to get inspiration from your blog <33

  Love, Tschok
  www.thedetsornfactory.com

  ReplyDelete
 4. Super wishlist jako vzdy, diky za inspiraci! <3

  ReplyDelete
 5. naozaj pekný wishlist ;) dovolenkovanie si poriadne uži, destinácie znejú viac než lákavo :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 6. Moc krasne ;) Chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s obchodem https://www.goldeligius.cz/ ? maji tam moc hezke veci od nausnic a za po hodinky. Diky. Klara

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig