Sunday, September 17, 2017

#VH CITY GUIDE: US VIRGIN ISLANDS


US Virgin Islands, a territory in the Caribbean, which belongs to the US, is probably not your regular place for vacation - however for those of you, who are planning a trip there, I decided to write a little guide about the island(s) and what to see, what to do and what is worth visiting when traveling to the US Virgin Islands! We have spent some time on the island, however if you personally have some tips on where to go for dinner, what is worth seeing or what to avoid, please let me know in the comment section!

Americké Panenské ostrovy je území k Karibiku, které spadá pod USA. Pro nás, Evropany, to není úplně typická dovolenková destinace, ale pro ty z Vás, kteří na Americké Panenské ostrovy cestu plánují, jsem se rozhodla sepsat takovou malou "guide" o tom, co na ostrovech dělat, co stojí za to vidět a kde se dobře najíst. Pokud jste Vy sami na ostrovech již byli, budu moc ráda, když se podělíte o svoje vlasní tipy a zkušenosti!BASIC INFORMATION

As said in the introduction, the US Virgin Islands are several islands in the Caribbean, which belong to the USA. The biggest islands, which are a part of the US Virgin Islands, are St. John's, St. Croix and St. Thomas, which is also the main island with the capital Charlotte Amalie. In this city you can also find the biggest airport in the islands, where you can fly from the US and other Caribbean islands, like Puerto Rico. The official language is English and the currency is the US dollar, since it's an American territory. In the islands there are living about 100 000 people, however there are coming a lot of tourists. If you wanna visit one of these islands, I highly recommend you to not do so during the Christmas and NYE time. The island is packed with tourists - not only people, who are staying in the hotels on the islands, however also with tourist, who come on yachts and big cruises, which are sailing through the whole Caribbean. There are coming approximately 8 000 people everyday, which is really not enjoyable. As in the whole Caribbean, also in the US Virgin Islands there are two seasons - rain season and a dry season. The rain season begins in May and ends in November - we went to Puerto Rico in August and experienced only 1 rainy days out of 6, so even if you choose to go in a rainy season, you don't have to be scared it will be raining the whole time.

Jak už bylo řečeno v úvodní části, Americké Panenské Ostrovy je skupina ostrovů v Karibiku, které patří k území USA (takže na vstup potřebujete ESTU nebo vízum). Největšími ostrovy jsou St. John's, St. Croix a také St. Thomas, který je "hlavním" ostrovem s hlavním městem Amerických Panenských Ostrovů Charlotte Amalie. V tomto městě najdete také letiště, na které se dostanete například z USA (přímý let z NYC) nebo dalších karibských ostrovů (jako je například Puerto Rico). Oficiálním jazykem je angličtina a měnou americký dolar. Na ostrovech žije kolem 100 000 lidí. Pokud se na Americké Panenské Ostrovy rozhodnete lětet, dejte si pozor na 2 věci: 1. to je počsí. Stejně tak jako v celém Karibiku, i na Amerických Paanenských Ostrovech jsou 2 roční období: období sucha a období dešťů. To začíná v květnu a končí v listopadu - my jsme na St. Thomasu byli v srpnu a pršelo nám pouze jeden den ze 6. Takže i když pojedete v období dešťů, nemusíte se bát, že Vám celou dovolenou propší (pokud tedy nebudete mít "štěstí" na hurikán). Dále se také vyvarujte období Vánoc a Nového Roku, kdy na ostrovy létá spousta Američanů. Kromě toho, že budou hotely přeplněné, bude i spousta lidí ve městě - na ostorvy totiž jezdí velké lodě s turisty a denně se na ostrově vylodí až 8 000 lidí.


SIGHTS & PLACES

 - Blackbeard's Castle: There are not many sights in the St. Thomas, however if you wanna see a cultural and historical sight, which will also learn you about the island's history, definitely make a stop at the Blackbeard's Castle, a small castle built in the 16th century!
- Island hopping though the island: This is not a "typical" sight or "one place". An island hopping is basically a trip , where you can see and visit several islands in the US and British Virgin Islands. We have done this on our first day and we absolutely loved it! It was so much fun seeing other islands (highly recommend to see St. John's and Jost Van Dyke), sailing though the sea, enjoying a glass on the board and swimming though the clear, turquoise water. 
- Skyride to Paradise Point: If you enjoy view and view-point, you definitely can't miss the Skyride to Paradise point. A little cabin will take you to up-hill to a view-point, where you can enjoy one of the most beautiful views on the whole island. There are also some bars and restaurants near by, so you can also enjoy a small bite and a cocktail while overlooking the whole island!
- Port: If you wanna go on a nice walk, definitely walk though the port. You will be able to see many beautiful boats, smaller and bigger ones, clear water and there are also many restaurants and bars on the side!

 - Blackbeard's Castle: Na St. Thomasu moc památek nenajdete - většinu ostrova tvoří příroda, domy a moře. Pokud byste ale přecejenom chtěli vidět nějakou památku, udělejte si výlet do Blackbeard's Castle - jedná se o malý hrad z 16. století, kde si můžete vychutnat krásný výhled a zároveň se dozvědět i něco víc o historii ostrova!
- Island hopping though the island: Island hopping není typická památka nebo "místo - je to totiž casta lodí, při které uvidíte a navštívíte několik ostrovů které patří k Britským a Americkým Panenským Ostrovům. My jsme se rozhodli Island Hopping udělat již první den naší dovolené, a upřímně musím říct, že to byl jeden z nejlepších zážitků - viděli jsme spoustu ostrovů (St. John's a Jost Van Dyke stojí opravdu za to!), koupali jsme se v průzračné vodě, užívali si snídaně na lodě a odpoledne si také vychutnali skleničku vína! Za mě "must-do"!
- Skyride to Paradise Point: Pokud máte rádi výhledy, rozhodně si udělejte čas na Skyride to Paradise Point. Jedná se o malou lanovku, která Vás vyveze do kopců St. Thomase, ze kterých si můžete vychutnat ten nejhezčí výhled na celý ostrov a město Charlotte Amalie!
- Přístav: Vidět za to stojí také místní přístav, který je perfektním místem na procházku - není nic romantičtějšího než se v něm projít při západu slunce!


CAFES & RESTAURANTS

- Sail to Sails: This opened, beach-side restaurant and bar, which you can find in the Ritz-Carlton St. Thomas, is the perfect choice for a casual, fun evening. One of my favourite parts about this place was the view - from the restaurant you have a nice view over the sea and the St. John's, which looks really magical. The food was really delicious too - we got to try a special menu, which the chef prepared just for us - not only that we got to taste the best of the best, but we also got a chance to meet him personally, which was really nice too! As for the food, we started with a shrimps appetizer and continued with a lobster with a little bit of rice on the side. The best part about eating fish and sea food in the Caribbean is the freshness - the lobster tasted really amazing. The whole atmosphere, in addition with the life band playing in the Caribbean style was really amazing - we loved the evening and this definitely one of our favourite places in the whole resort!
- Zozo's: This restaurant can be found in the island St. John's. Just like Sail to Sails, also Zozo's is a hotel restaurant. This place is built in the hills, sothat you can enjoy a beautiful view on the sea, on the beach and other islands while eating the best of the best from seafood, fish, meat and also international cuisine!
- Room with a view: Just like the name says, Room with a view is a place with the most stunning view on the sea and other island. They offer great local and international cuisine and on the menu you'll find a lot of fish, seafood and meat dishes!
- Dinghy's Beach Bar and Grill: If you are looking for a more casual and cheaper place, Dinghy's Beach Bar and Grill is the right place for you! You can enjoy amazing cocktails, wine and beer, together with delicious dishes from American and Caribbean cuisine!

- Sail to Sails: Sail to Sials je otevřenou restaurací postavenou přímo u pláže, kterou najdete v rozoru The Ritz-Carlton St. Thomas. V této útulném restauraci si kromě čerstvého, výborného jídla, můžete vychutnat i krásný pohled na celou pláž, moře i další ostrovy - například St. John's. Pro mě bylo Sail to Sails skvělým zážitkem - restaurace má neuvěřitelnou atmosféru, takže proto se stala mojí nejoblíbenější restauraci v celém hotelu.
- Zozo's: Restautaci Zozo's najdete na ostrově St. John. Stejně jako Sail to Sails, i Zozo's je hotelovou restauací. Postavená je na kopci, takže si z ní můžete vychutnat krásný výhled na moře, společně s výbornou večeří. Restauraci ale doporučuji rezervovat několik dní dopředu - obvykle je totiž vyprodaná.
- Room with a view: Další skvělou restaurací na St. Thomasu je Room with a view. Jak už můžete uhádnout z názvu, jedná se o resturaci s neuvěřitelným výhledem na moře a ostatní ostrovy. Kromě skvělého výhledu si samozřejmě v restauraci můžete vychutnat to nejlepší z mořských plodů, ryb, masa i mezinárodní kuchyně!
- Dinghy's Beach Bar and Grill: Pokud hledáte uvolněnější a cenově přístupnější restauraci, zajdetě do Dinghy's Beach Bar and Grill. Ochutnat můžete spoustů koktejlů, piva, vína a samozřejmě si objednat i něco z americké nebo karibské kuchyně!


SHOPS & STORES 

 - Yacht Haven Grande: In the islands, you don't find many stores - however if you wanna go shopping, this place is the nr. 1 to do so. In this waterfront are you are able to find ore than 40 luxurious stores, including the Louis Vuitton store. Also, there are many restaurants, bars, cafés and souvenir shops!

 - Yacht Haven Grande: Na Amerických Panenských ostrovech moc míst na nákupy nenajdete - ve městě jsou spíš menší, lokální obchody s místním zbožím - klasická nákupní centra tu nenajdete. Pokud ale přecejenom toužíte po nákupech, zajedětě do Yacht Haven Grande. Na této promenádě přímo u moře najdete víc jak 40 luxusních obchodů, včetně místního Louise Vuittona. Samozřejmě tu nechybí ani spousta kaváren, restaurací, barů a obchodů se suvenýry!

SHARE:

13 comments

 1. I always hear about the US Virgin Islands, but never read in depth on it. Your images made this a really fun read! Thanks!

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 2. to je sen, skutočne vysnívaná destinácia :) prekrásne fotky a super tipy ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 3. Woow! It looks like the perfect destination for a holiday xxx
  http://fallingforablog.blogspot.com.es/2017/09/the-best-way-to-keep-your-pictures-with.html

  ReplyDelete
 4. Nobody's planning a trip there. It was destroyed by Hurricane Irma.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you for the useful comment. New Orleans was destroyed by Katrina in 2005, yet people are still going there today ;)

   Delete
  2. That was 12 years ago. Nobody wrote a post the week after it was destroyed. And if you think people are going on a luxury vacation there any time soon, you need to read a newspaper and stop worrying about which bag to add your collection next.

   Delete
  3. I actually think that there were written posts way often than usual. Btw my blog is meant to exist for another 10 years, so cheers to that! And you are right - I don't actually read newspaper :) I prefer to online news, which save paper (environment) and money, for which I can worry about my next bag, as you said :)

   Delete
 5. ahoj Báro, moc hezký, ale přijde mi strašně zvláštní psát o ostrovech, které byly pár dní po tvém odletu totálne zničeny hurikánem..ukazovat luxus a přitom si člověk představuje, jak se teď místňáci vzpamatovávají z katastrofy...zajímalo by mě, jestli jsi třeba alespoň přispěla na nějaou sbírku nebo se chystáš nějak pomoci.. měj se fajn, Zuzka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslím, že pro mě je to ještě divnější. Pokud jsi četla můj článek o našem pobytu, tak určitě víš, co jsem psala na úplný konec. Ano, je smutné, co všechno Irma zničila - naštěstí St. Thomas na tom není tak "špatně" jako St. Martin. Stejně tak jako to bylo s Katrinou, i v Karibiku se situace zlepší a bude to znovu turistická destinace - a přesně proto jsem Guide rozhodla napsat, dokud mám ještě všechna místa "živá". To, kam a v jaké míře přispívám, je, podle mého názoru, moje osobní věc. Pokud Ti to tak stačí, tak ano, pomohla jsem příspěvkem.

   Delete
 6. Krásné místo a doufám, že zničeno nějak moc nebylo a ani nebude.

  http://turtleontheway.blogspot.cz/

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig