Sunday, December 24, 2017

MERRY CHRISTMAS TO YOU

DSC_0996-2

Good afternoon everyone! I hope you are enjoying your Christmas Eve!  With this post I would like to wish you all a Merry Christmas! I hope you will enjoy today and that you will enjoy the Eve with your closets ones! As for me, I am going to be spending and celebrating my Christmas holidays in the Czech Republic, seeing my family and a lot of my friends. Finally, I will have some time off to slow down a little bit after my not-so-great days in my love life and after my exam weeks - I had 4 exams this weeks. I do hope that your dreams will come true and that you will simply enjoy today!

Krásné odpoledne všem! Doufám, že všichni trávíte svátky se svojí rodinou a že dnešek oslavíte tak jak se má. Tímto postem bych Vám všem chtěla popřát krásný Štedrý den a veselé vánoční svátky. Doufám, že se Vám splní všechna Vaše přání a že si o svátcích alespoň trochu odpočinete (a přejíte tak, jako plánuji já). Zároveň bch Vám všem chtěla poděkovat za to, že mě sledujete a za to, že mě podpurujete tady na blogu i na Instagramu. Moc moc moc si toho vážím a doufám, že Vás moje články a posty stále baví. KRÁSNÉ A VESELÉ VŠEM!


DSC_0993-2 DSC_0960-2 DSC_0956-2

"Merry Christmas and enjoy your Christmas Eve with your closest ones."

DSC_0026-3 DSC_0054-2 DSC_0065-2

As you can see I already opened the first presents from Dior. Thank you so much to the brand for these amazing gifts, I am more than honored to be working with this brand. I am going to try out the cosmetics products very soon and tell you how they were. Also, I am super excited about my new traveling kit!

Jak jste si všimli, nedočkavě jsem již rozbalila dárky, které jsem dostala od Diora. Jak z kosmetiky, tak z mého cestovního kitu mám obrovskou radu a moc děkuji značce za takové krásné dárky. Už se moc těším až kosmetiku vyzkouším a až si kit vezmu s sebou na Maledivy :)

DSC_0013-2 DSC_0084-2SHARE:

8 comments

 1. I love your Christmas tree! Lookin' all festive! ❤️
  Merry Christmas to you, happy holidays! 🎄

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 2. Merry Christmas!! Enjoy your time with the family to the max!

  https://lartoffashion.com/merry-christmas-4/

  ReplyDelete
 3. Love the photos!

  https://www.fashiongonerogue.com/

  ReplyDelete
 4. Krásne Vianoce aj tebe Barborka :) ♥

  www.sinnamona.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Your Christmas tree looks so beautiful. Merry Christmas and Happy Holidays to you!

  www.yzwears.com

  ReplyDelete
 6. Moc krásný stromeček :) Samozřejmě Kevin nesmí chybět o žádné Vánoce :D A dárečky od Diora vypadají skvěle :)

  LITTLETHINGSFOREM

  ReplyDelete
 7. Happy Holiday <3

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Trošku oneskorene ale aj ja Ti prajem krásne sviatky! Dúfam, že si si ich užila so svojimi najbližšími v pokoji a láske <3
  WITHGREYWOLF

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig