Friday, October 19, 2018

NIGHTS IN SANTORINI

night2-2

Good afternoon everyone! I hope you are doing well. Today I have another post for you - after a month I am back in Santorini. Who would have thought that I would be back here so soon?! Well, in this post I would like to show you some night pictures which I took during our stay in Oia. I have taken my favourite umbrella and wore my new checked (really short) blazer dress with a pair of leather leggings and my J'Adior flats. I have added my Diorama bag and my Chanel brooch as a hair accessory - so, how do you like it?

Krásné odpoledne ze Santorini! Doufám, že se všichni máte dobře. Dneska mám pro Vás první post ze Santorini - kdo by si pomyslel, že se sem podívám zpátky po tak krátké době? Tentokrát mám pro Vás noční fotky, které jsem nafotila přímo v Oie. Na sebe jsem zvolila sako z Revolve, které je původně jako sako, ale mně je bohužel moc krátké. Proto jsem k saku přidala ještě kožené legíny Balenciaga a bot J'Adior. Tak jak se Vám fotky líbí?

night-2
night3-2
night4-2

OUTFIT DETAILS

Revolve blazer (similar)
Balenciaga leather leggings (similar)
Dior bag (similar)

SHOP MY LOOK

  
SHARE:

4 comments

 1. I often see pictures of Santorini during the day but rarely the night - it's a beautiful sight too! Thank you for sharing the photos! 💕💕

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 2. Magic <3

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. These pictures are so cute! Santorini must be beautiful xxx
  https://fallingforablog.blogspot.com/2018/10/28-outfits-with-drmartens.html

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig