Monday, November 12, 2018

BIKING TIME AT THE ST. REGIS MALDIVES

stregisootd3-2

Good morning everyone! Today I've got another post from the amazing The St. Regis Maldives Vommuli Resort, about which you could read more in my last post. This time I am back with an outfit post shot at the Pier, where our villa was located at. Can you see how crazy clear the water is? Since it's super hot and super chilled here in the Maldives, most of time I wore an outfit like this - a casual dress (this one is from last season's SS collection by Topshop) with my Chanel backpack and a pair of comfy shoes - like these Saint Laurent flats via Biondini Paris. So, how do you like the shots and the look?

Krásné dopoledne všem! Dneska mám pro Vás další post z The St. Regis Maldives Vommuli Resort, tentorkát ale outfit, který jsem během svého pobytu pro Vás stačila nafotit. Většinu svého času jsem na Maledivách nosila outfity jako je tento - pohodlné šaty (tyto z Topshopu patří k jedněm z mých nejoblíbenějších), společně s mým Gabielle batohem od Chanelu a pohodlými sandálky, jako jsou tyto od Saint Laurent z Biondini Paris. Tak jak se Vám fotky líbí?

stregisootd4-2 stootd2-2 stootd-2 stregisootd5-2

OUTFIT DETAILS


Topshop dress (similar)
Saint Laurent flats via Biondini (here)
Chanel backpack (here)

SHOP MY LOOK


SHARE:

4 comments

 1. Jedním slovem, NÁDHERA! Moc krásné fotky, prohlížím si je pořád dokola. A ta první je prostě úžasná! Outfit taky skvělý. Věřím, že příjemný a pohodlný! :)

  ReplyDelete
 2. Dreamy <3

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Nádherné fotky,takový ráj. Jen škoda toho " zlomeného" kotníku jako u fotky ze Santorini, nepůsobí to hezky...

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig