Friday, November 9, 2018

WELCOME THE ST. REGIS MALDIVES

stregis15-2

Maldives is a destination which was on my bucketlist for a long time - little did I know I would be coming to this paradise both in February and November. We decided to go back to this beautiful country because we loved our first vacation so much we didn't really want to go anywhere else. This time we chose the luxurious The St. Regis Maldives Vommuli Resort as our home away from home and today I would like to tell you something more about our stay in here.

Maledivy je jedna z destinací, která na mém "bucketlistu" byla něco málo přes 2 roky. Když jsem se sem konečně v únoru podívala, neměla jsem ani tušení o tom, že sem poletím ještě jednou teď v listopadu. Dneska mám pro Vás post o našem pobytu v luxusním hotelu The St. Regis Maldives Vommuli Resort, který byl pro mě opravdovým zážitkem.

stregis12-2 stregis11-2 stregis19-2 stregis22-2

THE ISLAND & THE HOTEL


The St. Regis Maldives Vommuli Resort is a luxurious hotel located on a private island just about 45 minutes away (flying distance) from Male. The hotel can be found on the South Atoll of Maldives, as the very last island belonging to Maldives. The hotel is a perfect choice for everyone looking for the perfect, luxurious experience in the middle of the Indian Ocean. Just like majority of the hotels in Maldives, also The St. Regis is located on a private island. It takes about 20 minutes to walk around it and there is a lot of facilities to find - besides the rooms, you can enjoy a treatment at the award-winning spa, have a drink in their Whale Bar or dine in one of their 4 restaurants!

The St. Regis Maldives Vommuli Resort je luxusním dovolenkovým letoviskem, které se nachází na jižním Atolu Malediv. Dosažitelný je hydroplánem, přičemž let trvá cca. 45 minut z mezinárodního letiště v Male. Tento ostrov bych doporučila každému, kdo si chce dovolenou užít naplno a touží po ultimátním luxusním zážitku. Stejně tak jako většina hotelů na Maledivách, i St. Regis má zde svůj privátní ostrov, který je přístupný jen hostům hotelu. Celý ostrov se dá obejít zrhuba během 20 minut - a pokud Vás nebaví chodit, můžete si ostrov objet nejen na kole, ale třeba i na kánoji. Kromě soukromých pokojů si na ostrově můžete dopřát relaxaci v místním luxusním spa, dát si drink v jejich Whale Baru a nebo ochutnat jedno z mnoha vynikajích jídel v jedné ze čtyřech restaurací, které se na ostrově nacházejí.

stregis24-2 st regis-2stregis8-2st regis2-2st regis3-2stregis9-2st regis5-2st regis6-2 stregis25-2

THE ROOMS


On the island you can find 33 on-land and 44 over-water villas. We had the opportunity to stay at the amazing Overwater 1 Bedroom Villa, located on the Ocean-side (translated as the sunset side). The villa had unbelievable 182 square meters and it was real dream-come-true! In the first part of room you were able to find a spacious living room connected with a working desk and a mini bar. On the leftside there was a bedroom out which you could access the big terrace with a pool, sitting area, two beds and 5 nets allowing you to relax to the fullest. On the second part of the room you'll find the bathroom with a panoramic bathtub (with a TV), a shower and other necessities. In the connecting part of the the rooms there was a big walk-in closet with a working desk as well. The whole villa was about 182 square meters big. We had the chance to also visit the other rooms and even though I am a 100% water villa person, their beach villa really spoke out to me.

Na ostrově najdete celkem 33 plážových a 44 vodních vill, které se liší svými velikostmi. My jsme byli ubytovaní v "Overwater 1 Bedroom Villa", která se nacházela na západní straně ostrova.  Náš pokoj (pokud se vůbec dá nazývat pokojem), měl neuvěřitelných 182 metrů čtverečních, přičemž jako první jste vstoupili do obyváku, který byl spojený s pracovní plochou a mini-barem. Hned vedle obýváku se nacházela ložnice, ze které jste mohli vejít na prostornou terasu. Na ní se nacházel opravdu velký bazén společně s lehátky, velkou cabbanou, sedící plochou a sítěmi, ve kterých jste mohli celý den relaxovat. Druhé dveře z terasy do pokoje vedly do naší koupelny, ve které byla absolutním highlightem panoramatická vana, ze které jste mohli pozorovat nejen oceán, ale také televizi. Kromě vany se v koupelně nacházela také sprcha a všechny potřebné toaletné příslušenství. Z koupelny jste pak mohli vejít do velké, prostornéé šaty, která spojovala koupelnu s obývací částí pokoje. Během naší návštěvy jsme měli i tu čest se jít podívat do jiných kategorií pokojů, než ve které jsme byli ubytování, a upřímně musím říct, že bych si dokázala představit bydlet i v jejich plážové ville (přestože jsem 100% fanoušek vodní villy). 

stregis21-2 stregis26-2 stregis28-2

THE FOOD


On the island you'll find a total of 4 restaurants and a bar. For more international cuisine make sure to visit the Alba, where you can some days enjoy à la carte menu and some days a themed buffet. The restaurant is located directly on the main beach, so it has a great atmosphere not only for dinner, but also for breakfast! One of my favourites here is definitely Orientale where you can order a mixture of Indian, Chinese and Japanese dishes. I can highly recommend trying the Yellowfin tuna sashimi and the Half Lobster from the Japanese section, which were my absolute favourite dishes there! The Crust is opened for lunch and situated also directly on the beach! You can enjoy a selection from small bites over salads to pizzas and burgers. The last restaurant on the island is Cargo, an Arabic restaurant offering the best of the best from this cuisine. If you happen to be on the island, you have to visit the Whale Bar, where you can enjoy a great selection of drinks and snacks. You should definitely visit the place during sunset, as they have a direct view on it! As always, we also had to do one in-room breakfast - since that's my favourite part to do when on vacation! Their food was beyond amazing and I can only recommend to you to try the lobster omelette or poached eggs with truffles for breakfast!!!

Na celém ostrově najdete celkem 4 restaurací - více mezinárodní je restaurace, kterou najdete přímo na pláží a u hlavního bazénu, Alba. Zde se 5 noví v týdnu jí à la carte a zbytek nocí je zde tématický bufet. Mě osobně nejvíce oslovila asijská restaurace Orientale, ve které jste si mohli vychutnat pokrmy z indické, čínské a japonské kuchyně. Mě získal jejich humr z japonské části menu, kterého můžu jen doporučit. Zároveň také můžu doporučit sashimi z tuňáka žlutoploutvého, který chutnal naprosto božsky! Pokud máte rádi arabskou kuchyni, určitě najděte do Cargo, která se na tyto pokrmy specializuje. Před den se můžeje najít v Crust, která se nachází přímo na pláži rezortu. Na menu nejdete například pizzu, tacos a jiné menší pokrmy. Na večerní posezení mohu doporučit The Whale Bar, ve kterém si můžete vychutnat nejen skvělé drinky, ale také úžasný západ slunce. My jsme samozřejmě nemohli vynechat snídani na pokoj, kterou si objednávám alepsoň jednou za každý pobyt. Jako "breakfast person" jsem oceňovala jejich dokonalé snídaně - snídaňové menu mělo totiž víc jak 5 stránek a našli jste na něm dobroty jako je např. omeleta s humrem, sněžným krabem a kaviárem nebo sázená vejce s lanýži. Jejich jídlo bylo opravdu vynikající a ostrov mohu rozhodně doporučit každému gurmánovi!

stregis16-2 stregis18-2 stregis20-3 BarboraOndrackova41 BarboraOndrackova31

THE ACTIVITIES


Another outstanding facility you'll find on the island is the award-winning Iridium Spa, which was currently voted The World's best resort spa in the 2018 World Spa Awards. And there is pretty much a reason to it. Not only that the spa's location is absolutely STUNNING, they have one of the most amazing pools I've ever seen in my life - through the bookable "Blue Hole Experience" you can enjoy the pool to yourself. And what's so special about it? Besides that it contains only salt water, it's filled with many tubes which help to you to release tension from your muscles and the body in general. We also got to experience a signature 60-minute massage, which honestly was one of the best massages I've ever gotten at a resort. I am usually getting a lot of pain in my neck and back area "thanks" to working on a laptop too much. For me, the spa was really outstanding and I fully support their award. Besides the spa you can also book one of the many trips the hotel is providing - they pretty much offer anything you can imagine - from snorkeling trips over dolphin cruises to renting yachts. I also have to mention their jungle cinema, which for me personally was a real magical experience. They can even move the screen around the island, so that you can enjoy a private cinema at the ocean. How crazy is that?! We really enjoyed our time at the St. Regis Maldives Vommuli and we only hope to come back soon! 

Další zmínku si rozhodně zaslouží jejich Iridium Spa, které tento rok vyhrálo cenu nejlepšího resortového spa na světě v ocenění 2018 World Spa Awards. Pokud se jednou na Vommuli podíváte, rozhodně vyzkoušejte jejich "Blue Hole Experience", během kterého si budete privátně užít jejich unikátní spa bazén, který je vyjímečný především tím, že se v něm nachází jen slaná voda. Díky jejich speciání bublinkám a tryskám si za pomoci této slané vody zrelaxujete ztuhlé svaly a obecně zrelaxujete celé tělo. My jsme dostali také tu možnost vyzkušet jejich ikonickou 60-i minutovou masáž, která byla jedna z nejlepších, kterou jsem kdy v nějakém rezortu zažila. Díky časté práci na počítači trpím na bolesti zad, ale masérka mě z nich téměř dostala. Za mě opravdu jednička z hvězdičkou a jejich ocenění sama mohu jen podpořit. Kromě spa si můžete také zabookovat jeden z výletů, ve kterých najdete například šnorchlování, výlet za delfíny a nebo půjčení soukromé jachty. Vyzdvihnout musím i jejich privátní kino, které pro mě bylo nejlepším zakončením našeho pobytu. Z jejich "džungle" se obrazovka dá přesunout přímo na pláž - no, prostě cokoliv, co si zamanete. Osobně bych The St. Regis Vommuli zhodnotila jako jeden z našich nejlepších pobytůna Maledivách a už teď se mi po něm stýská!  


SHARE:

3 comments

  1. Amazing pictures. If you are a diving lover, Santa rosa blue hole will be a good place to discover for you. Besides, families with young children can buy their own children an inflatable pools to have fun with, on hot days.

    ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig