Saturday, January 19, 2019

HELLO FROM MEXICO!

mexico4-2

Good afternoon from lovely Mexico! After 2 years we decided to escape the cold weather and spend some weeks in the sunny Tulum. This was the perfect opportunity to  take my new Self Portrait dress which I got in the Shopbop's sale. I think the dress looks absolutely amazing and unique, doesn't it? I have added my Diorama bag, together with my Dior sunnies. At the moment I am also thinking about getting some new evening dress from Retrofete. Which one should I go for?

Krásné odpoledne všem! Dnes mám pro Vás outfitový post z Mexika, do kterého jsme se vydali po necelých 2 letech. Chtěli jsme uniknout zimě u nás, a tak budeme 17 dní tady v Mexiku a dále pak pár dní na Miami. Tohle mi přišla jako super příležitost si s sebou vzít nové šaty od Self Portrait, které jsem ulovila v jejich slevách. K šatům jsem přidala Dioramu a sluneční brýle Dior - tak jak se Vám fotky líbí?

mexico2-2 mexico-3 mexico3-3

OUTFIT DETAILS


Self Portrait dress (here)
Dior bag (here)
Dior sunglasses (here)

SHOP MY LOOK
SHARE:

6 comments

 1. Opravdu moc hezké fotky, originální! Šaty jsou nádherné :)

  ReplyDelete
 2. Dreamy <3

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Beautiful pictures! <3
  Sandra / https://shineoffashion.com/
  https://www.instagram.com/sandraslusna/

  ReplyDelete
 4. I love your photos! I didn’t know about your blog, I’ve just followed you on IG.. Nice day before me .. I am going to read this beautiful blog! Whether you will have a time check my new video from Milan https://youtu.be/hOvFR80YgmU

  ReplyDelete
 5. Máš nějaký opálený nohy?? Na to že jsi teprve na začátku dovolené a opalovačky..

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig