Wednesday, March 27, 2019

BLACK & WHITE IN HALLSTATT

hallstatt3-2

Good morning everyone! I hope you are all doing well. Today I've got for you a post from Hallstatt, a cute, small village in Austria. You might have heard about this town thanks to Instagram and to be honest - I wouldn't know about it if I haven't seen it there too. It might look like it's really cold outside, yet trust me - it was really hot that day - actually so hot I had to take my coat off. I decided to wear my new favourite blouse from NAKD, which I wore last crazy since the moment I got it. I think it's such a classical piece with a really unique elements and I think it makes every look more unique. I have added a pair of black skinny jeans and my Gucci loafers, which I am wearing a lot at the moment since they are so comfy. I have added my newest addiction, my pearl Chanel bag which I got thanks to the lovely personal shopper Zuzana, which you can find on Instagram as @personalshopper_duesseldorf. She was able to locate this VERY limited item within a few minutes and the whole process of buying the bag took only a few days before it arrived to me. I am very thankful for her services, so if you're looking for a special piece, make sure to reach out to her!

Krásné dobré ráno všem! Doufám, že se všichni máte dobře! Dneska mám proVás post z Hallstattu, malého, krásného města, které najdete nedaleko Salzburgu. O městě jste pravděpodobně slyšeli jen díky Instagramu - a já tomu neměla jinak. Ikdyž to z fotek vypadá jako kdyby byla zima - bylo krásných 16 stupňů a svítilo sluníčko, takže jsem odhodila i kabát. Na sebe jsem si oblékla momentálně mojí oblíbenou halenku z NAKD, která je podle mě klasickým, ale zajímavým kouskem. K ní jsem přidala černé skinny džíny v kombinaci s černými loafers od Gucciho, které teď skoro nesundavám z nohou - jsou tak pohodlné, že se mi jiné boty ani nechce nosit. Look jsem doplnila novou perlovou Chanelkou z nejnovější kolekce, kterou mi pomohla sehnat personal shopper Zuzana, kterou můžete znát jako @personalshopper_duesseldorf - nebýt ji, tak kabelku nemám. Kabelku byla shopná lokalizovat ani ne během 5-i minut a celý proces netrval ani 4 pracovní dny, včetně platby. Pokud sháníte nějaký ojedinělý kousek, určitě se ni obraťte :)

hallstatt-2 hallstatt5-2 hallstatt4-2 hallstatt2-2

OUTFIT DETAILS

NAKD blouse (similar)
Topshop jeans (similar)
Chanel bag (similar)
Gucci loafers (similar)
Celine sunglasses (similar)

SHOP MY LOOKSHARE:

5 comments

 1. The background's so blue it's unreal! Beautiful views and beautiful you! 💕💕

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 2. Your look is amazing and so stylish. Love so much your bag!
  xx

  http://www.mybeautrip.com

  ReplyDelete
 3. That bag is amazing!

  https://brightdecember.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. this pic is amazing! what camera lens did you use? What and how? I just love everything here and about you. What are you studying? So curious.

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig