Wednesday, March 27, 2019

BLACK & WHITE IN HALLSTATT

hallstatt3-2

Good morning everyone! I hope you are all doing well. Today I've got for you a post from Hallstatt, a cute, small village in Austria. You might have heard about this town thanks to Instagram and to be honest - I wouldn't know about it if I haven't seen it there too. It might look like it's really cold outside, yet trust me - it was really hot that day - actually so hot I had to take my coat off. I decided to wear my new favourite blouse from NAKD, which I wore last crazy since the moment I got it. I think it's such a classical piece with a really unique elements and I think it makes every look more unique. I have added a pair of black skinny jeans and my Gucci loafers, which I am wearing a lot at the moment since they are so comfy. I have added my newest addiction, my pearl Chanel bag which I got thanks to the lovely personal shopper Zuzana, which you can find on Instagram as @personalshopper_duesseldorf. She was able to locate this VERY limited item within a few minutes and the whole process of buying the bag took only a few days before it arrived to me. I am very thankful for her services, so if you're looking for a special piece, make sure to reach out to her!

Krásné dobré ráno všem! Doufám, že se všichni máte dobře! Dneska mám proVás post z Hallstattu, malého, krásného města, které najdete nedaleko Salzburgu. O městě jste pravděpodobně slyšeli jen díky Instagramu - a já tomu neměla jinak. Ikdyž to z fotek vypadá jako kdyby byla zima - bylo krásných 16 stupňů a svítilo sluníčko, takže jsem odhodila i kabát. Na sebe jsem si oblékla momentálně mojí oblíbenou halenku z NAKD, která je podle mě klasickým, ale zajímavým kouskem. K ní jsem přidala černé skinny džíny v kombinaci s černými loafers od Gucciho, které teď skoro nesundavám z nohou - jsou tak pohodlné, že se mi jiné boty ani nechce nosit. Look jsem doplnila novou perlovou Chanelkou z nejnovější kolekce, kterou mi pomohla sehnat personal shopper Zuzana, kterou můžete znát jako @personalshopper_duesseldorf - nebýt ji, tak kabelku nemám. Kabelku byla shopná lokalizovat ani ne během 5-i minut a celý proces netrval ani 4 pracovní dny, včetně platby. Pokud sháníte nějaký ojedinělý kousek, určitě se ni obraťte :)

hallstatt-2 hallstatt5-2 hallstatt4-2 hallstatt2-2

OUTFIT DETAILS

NAKD blouse (similar)
Topshop jeans (similar)
Chanel bag (similar)
Gucci loafers (similar)
Celine sunglasses (similar)

SHOP MY LOOKSHARE:

6 comments

 1. The background's so blue it's unreal! Beautiful views and beautiful you! 💕💕

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 2. Your look is amazing and so stylish. Love so much your bag!
  xx

  http://www.mybeautrip.com

  ReplyDelete
 3. That bag is amazing!

  https://brightdecember.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. this pic is amazing! what camera lens did you use? What and how? I just love everything here and about you. What are you studying? So curious.

  ReplyDelete
 5. So chic! These moccasins with jeans is an ultimate combination!

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig