Yesterday my another dream came true. I was waiting like half an year to get to Ladurée and yesterday I went there! Seriously, it is the best café ever. It was founded in year 1862 in heart of France, in Paris, and I am pretty sure that the quality of the cafés is even better than in the foundation year. The design of the whole restaurant is baroque-looking like and when I entered the store I could feel really nice atmosphere. You can eat there really delicious desserts, what makes this room heaven on the Eearth. The store is not exactly cheap but I think it is totally worth to spend 11 AED ( ca. 3 USD on a macaroon ) on single macaroon because it is the best macaroon I have ever ate! If you have a chance to get there, visit it and eat till you drop.

Včera se mi vyplnil jeden z mých snů. Čekala jsem a snila asi tak půl roku o návštěvě francouzské kavárny Ladurée a včera jsem tam konečně byla! Je to asi ta nejkrásnější kavárna na světě. Byla založena v roce 1862 v Paříži a jsem si jistá, že kvalita tohoto luxusního řetězce jenom stoupá. Design celé restaurace Vám připomíná barokní místnost plnou těch nejlepších dezertů a makronek na světě. Když jsem tam vešla, cítila jsem se jako v ráji a štěstím bez sebe jsem nevěděla, co dřív. Z toho místa vyzařovala velice příjemná atmosféra. Můžete si tam dát opravdu vynikající deserty, což dělá toho místo nebem na Zemi. Kavárna není dvakrát levná, ale přiznejme si to na rovinu – makronky nejsou levná záležitost a myslím si, že toto je opravdu kulinářský zážitek a že dát 11 dirhamů ( asi 55 Kč ) za makronku není zas tolik, např.: ve srovnáním s kavárnou Paul, protože Ladurée patří k vyhlášeným kavárnám a makronky umí dělat lépe než nejlépe. Takže pokud budete někdy ve městě s tímto obchodem ( a to že jich na světě moc není ), určitě tam zajděte a zhřešte něčím sladkým. Stojí to za to!

In the mall I wore this outfit. You can see me wearing simple black dress from H&M worn with a hot pink sweter from Forever 21. I have studded loafers from Topshop. My bracelet in silver is from Tiffany and co. In my hands I am holding two bags – one is by Hermés and it is called „Birkin“ in black leather. The another one is light green and it is a shopping bag from Ladurée with lovely and delicious macaroons inside. My nails are painted black, and the nailpolish is simple black from Nicole by OPI. My make-up is MAC and I have NAKED palette 1 eyeshadow on.

Měla jsem na sobě tento outfit. Můžete na mě vidět jednoduché černé šaty z H&M zkombinované se svetrem v „hot pink“ barvě z Forever 21. Obula jsem si „studded“ mokasíny z Topshopu. Na ruce mám stříbrný náramek od Tiffany and co. a  v obou rukách mám tašku. Ta první, kožená, je Birkin bag od Hermése a ano, je nová. V druhé ruce můžete vidět nákupní tašku ve světle zelené z Ladurée, ve které mám svůj poklad – delikátní makronky. Nehty mám nalakované na černo lakem Nicole by OPI a make-up je z MAC. Dále nosím stíny od Urban Decay z palety 1 NAKED.

 I had to go to some stores, of course and Topshop was one of them. I wanted to buy there a studded sweater ( which they didn´t have there ) and a pair of vintage high waisted short ( I looked like hypo in them ). So I felt really upset that I did not get anything from there, but River Island made my mood better.

Samozřejmě jsem musela jít do obchodů a Topshop byl jedním z nich. Měla jsem v plánu koupit si svetr se cvočky na ramenou ( který tam mimochodem ani neměli ) a vintage džínové kraťasy ( ve kterých jsem si připadala jako slon), takže jsem odešla celkem zklamaná. Ale náladu mi alespoň vylepšil River Island.


Here is a look of my Hermés Birkin with authencity card. In the picture under my brand new bag, there is what i got at Ladurée. In that small box were macaroons and they were so yummy! I hope I will be able to get in Ladurée here in Dubai again and buy another ones, because they are the best! The last picture is showing my new dress that I bought at River Island store. This dress is in nude-lace combination and it looks classy and expensive. It reminds me a bit dress from this spring Louis Vuitton´s collection but that is not the reason I bought it. I also have an eye on a cardigan there. I am really having a fabulous time here!


Tady máte možnost vidět mojí zbrusu novou Birkin kabelku od Hermése s originální kartičkou, kterou Vám dají, aby dokázali, že se jedná o pravou a ne o falsifikát. Na druhé fotce je to, co jsem si koupila v Ladurée. V té malé krabičce byly ty nejlepší makronky, které jsem kdy jedla a doufám, že se tam ještě dostanu, abych si mohla koupit ještě nějaké, protože stojí za to! Na posledním obrázku jsou moje nové šaty z River Islandu. Jsou trochu v barokním stylu a jedná se o kombinaci „nude“ barvy a krajky. Působí draze a luxusně, a trochu mi připomínají stylem jarní kolekci Louise Vuittona tohoto roku, ale to není důvod, proč jsem si je koupila. Jinak se tu mám opravdu nádherně a to, co jím závidím, jsou makronky na každém rohu. Dokonce i v obyčejném Carrefouru se prodávají balení se zamrazenými makronkami.