Lita shoes ( simillar HERE ) / swater with roses HERE / Ray Ban sunglasses / Trapeze bag  HERE

Todays post is about my new stuff I bought or I got from collaborations with some internet shopping portals. I received a lot of packages this week ( you could see on my instagram ) and I am really in love with the stuff . Besides I got the Trapeze bag which looks just perfect! 

Dnešní příspěvěk je o mých nových věcech, které jsem buď dostala díky kolaboracím s různými internetovými servry a nebo které jsem si koupila. Tento týden jsem dostala hodně balíčků ( jak už ste mohli vidět na instagramu ) a opravdu se mi hodně líbí všechny věci, které mám nové. Také jsem dostala Trapeze bag, který vypadá velice dobře!
 Litas ( simillar, very comfortobale for 41 USD HERE )

I got the Litas heels and I like them like a lot. I already said that I am so tall and with them I am taller, but you have to admit that these are perfection. I have a lot of outfits planned with them!

Také jsem si pořídila "Lity" a velice se mi líbí! Jak už jsem se zmínila, sama jsem od přírody vysoká a nimi jsem ještě o 10 cm vyšší, ale vypadají super a mně se líbí. Už mám naplánovaných mnoho outfitů s nimi!
 sweater with roses HERE

Another newie is this lovely sweater with roses. I am in love with this. It looks so amazing and unique. I really recommend!

Dalším novým přírůstkem je tenhle svetr s růžemi. Strašně se mi líbí. Vypadá zajímavě a ojediněle. Doporučuji!
Ombre blue shirt HERE / MARNI dress HERE / studded white dress HERE / Litas ( simillar HERE ) / Elle

And at the end there are my other some collaborations finds. I received the blue ombre shirt from Rowme.com! I chose there two dresses too. In the middle there is the MARNI dress that you could buy in H&M a couple of months ago and now you can buy it there! Another dress is simple white with studs on it. I really like my new finds and hopefully there will be a lot of outfits!

A nakonec Vám ukážu ještě další věcí z kolaborací. Vybrala jsem si "ombré" tričko v modré barvě. Je velké a příjemné. Také jsem si vybrala dvoje šaty. Jedny jsou ve uprostřed a jsou od MARNI, které jste si mohli koupit v obchodech H&M zhruba před půl rokem. Další šaty, které jsem si objednala jsou obyčejné šaty s cvočky, které mi připomínají trochu Versace a tím i jeho luxus.

PS: DON´T FORGET MY GIVEAWAY. GO HERE FOR ENTRY!