I couldn´t believe that my order from Topshop was in my mailing box today! I ordered it last week like  on tuesday. The shipping was really fast and I am so happy to have this skirt from my wishlist! The best about it is that they sell in Petite too, so I finally got size 4 which fits perfectly! 

Byla jsem štěstím bez sebe, když jsem dneska našla ve své schránce balíček od Topshopu! Jejich shipping je oravdu rychlý. Objednávku jsem zaplatila ve středu a už dneska mi balíček přišel. Objednala jsem si sukni, kterou jste už mohli vidět na mém wishlistu. Nejlepší na tom je, že jí dělají i v Petite,což znamená i ve velikosti 4. Za to jsem velice ráda!
And here is the skirt - I think it is perfect for hot summer days and I will probably take it to Paris! ( yeeeeeeah, I can not wait till there ). Today I have also written one of the three big exams (today it was German ). I do not know what I should think about it. On friday I´ll write maths and all of you must have crossed fingers for me, because I am really bad at maths!! 

A konečně tady je sukně, kterou jsem si objednala - myslím, že se perfektně hodí do horkých letních dnů a pravděpodobně se mnou poletí do Paříže ( yeaaaaaaah, už se nemůžu dočkat!! ). Dneska jsem psala jednu z mých důležitých zkoušek ( celkem 3 ) a to z němčiny. V pátek potřebuji, aby ste mi všichni drželi palce, protože píšu matiku, která mi opravdu nejde!