You probably know that spaming Instagram with my pictures is my big addiction. I always take my iphone everywhere I can and take a lot of pictures. And the upload to my Instagram account. If you do not have an account there, you can see some of my pictures right now! I tried this cute jacket that I really liked! I really want to buy a jacket with leather sleeves! I totally adore them! How do you like them? Also I have been in Starbucks with my best friend for a late birthday celebration. I picked a hazelnut ice latte. When I was out in the city, I went to H&M and I really liked their loafers for the fall! They look really cute! And again, my new Zara dress!

Asi jste si už všimli, že spamování Instagramu obrázky je můj velký problém. Vždycky mám s sebou iphona a fotím a pak postuju na Instagram. Jestli mě na Instagramu nesledujete, tak dneska si můžete prohlédnout pár fotek právě z něho! Zkoušela jsem si tenhle skvělý kabátek s koženými rukávy. Moc se mi líbil a asi si jeden pořídím. Strašně se mi líbí. Ty rukávy tomu dodávají úplně jiný nádech a prostě se mi líbí. Také jsem byla se svojí nej kamarádkou ve Starbucksu, kde jsme (pozdně) oslavovaly moje narozky. Měla jsem oříškové ice latte, moje oblíbené. Když už jsem byla ve města, nenechala jsem si ujít návštěvu H&M. Překvapily mě mokasíny, které jsou na fotce! Vypadají moc super! A znovu mé šaty ze Zary!

I wore this outfit. I really love my new Topshop knit and River Island wedges! I am glad I have these two in my closet! I have been to some cool restaurants as well. This is a shrimp place from a boat in Prague. It was totally amazing there and I hope I will return there soon. I saw the red boots at Zara and I fell in love. Now I know what I want - I really need some studded black boots for this fall! I was thinking about Office or Jeffrey Campbell boots! I can not decide, but they are must have for me! And finally I received my first Acne order ever! I am so happy!

Na sobě jsem ve městě měla tento outfit! Moc jsem si zamilovala svetr z Topshopu a taky boty z River Islandu! Jsem moc ráda, že je mám ve svém šatníku! Byla jsem i v několika restauracích. V jedné z nich, a to v Praze na lodi, jsem měla tenhle krevetový předkrm. Mňam! Viděla jsem "studded" kotníkové kozačky v Zaře a udělala jsem si jasno - musím je mít! Ne, ne ty červené, ale černé. Přemýšlím mezi Office nebo Jeffrey Campbell. Ale prostě je musím mít! Konečně mi také přišla moje první objednávka z Acné. Jsem moc nadšená ze všech věcí!

I might boring you with all these "sweater-wedges" photos, but I am really excited about them, so I hope you understand my happines and "sharing" mood. In the city I could not miss the Frozen Yogurt! I love it! It is fresh and healthy. Just yummy. And my bg favourite is rapsberry sorbet from Paul. Here you can see my really big Topshop order!

Možná už Vás nudím těma všema "svetr-plaztformovejma" fotkama, ale prostě se mi líbí a doufám, že pochopíte mojí zveřejňovací náladu. Ve městě jsem si nemohla nechat ujít návštěvu Frozen Yogurtu! Miluju ho. Je osvěžující, ale i zdravý. Mým dalším favoritem je malinový sorbet z Paula. Mňam! A dole můžete vidět největší objednávku z Topshopu!Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter