Photobucket

I have been a few days in Prague and this is the outfit I wore the first day there. It was on Wednesday. I was there because I went to to Calzedonias showroom. I have worn my new ombre blazer which I got at Romwe for my freebies. I really like the effect of it. I kept the oufit simple by adding a simple tee and black high waisted shorts with a bow. Also I took out my new necklace - the statement necklage I got a couple of days ago in Germany! I really love how it looks like! And then I have worn my new sneaker-wedges because they are really comfortable for long walking. As bag I picked my new DKNY because I could get there everything I needed including my camera.
I want to remind you that I created a Formspring account, you can ask me here! Also don't foget to enter my giveaway, today is the last chance!!

Před pár dny jsem byla v Praze a tohle je outfit, který jsem na sobě měla ve středu. Byla jsem tam kvůli showroomu Calzdonie. Na sebe jsem si oblékla nové "ombre" sako objednané z Romwe. Strašně se mi líbí ten efekt. Jelikož je sako výrazné, vzala jsem si jen bílé tričko a "high-waisted" kraťasy s mašlí, které jsem si koupila v H&M asi před rokem. Vzala jsem si i nový náhrdelník, který jsem si koupila v Německu, když jsem byla nakupovat školní potřeby. Líbí se mi, že je jednoduchý, ale zajímavý zároveň. Jako boty jsem zvolila sneaker-wedges od Romwe, protože jsou pohodlné a po celém dni chození mně z nich nebolí nohy. Kabelku mám novou od DKNY, protože je velice prostorná a vejdou se mi do ní všechny (ne)potřebné věci.
Chci Vám připomenout, že jsem si založila Formspring a ptát se mě můžete tady! Také nezapomeňte zkus šteští v giveaway! Dnes je poslední šance!

PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket

sunglasses - Ray Ban / shirt - H&M / necklace - H&M / blazer - Romwe (link) / shorts - H&M / watch - Michael Kors / bracelets - Topshop, Nordstrom / bag - DKNY / wedges - Romwe (link)

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter