Photobucket

I have worn this outfit at friday when I came back from London. I was really tired after sitting like 12 hours in the bus, so I picked something comfortable. I took out my new sweater from Romwe. I really love the blue colour right now and I am so happy to have a sweater in that colour. Plus the sweater is so comfortable and warm. I paired it with my black skinny. I went for shoes without heels, for my new Chelsea boots from London. As bag I decided to wear my DKNY, because I coould fit there all my stuff I needed on my way back home. I have worn golden jewerly, as usual and also my favourite accesorry - Ray Bans.

Tento outfit jsem měla na sobě v pátek, když jsem se vrátila z Londýna. Po cestě jsem byla unavená, a proto jsem zvolila pohodlný outfit. Na sebe jsem si vzala nový svetr, který mi přišel společně s vestou od Romwe. Jsem nadšená z té barvy! Modrou jsem si oblíbila.  Navíc je svetr teplý a moc pohodlný. K němu jsem si oblékla černé skinny - na cestu mi přišly nejpohodlnější. Boty jsem zvolila bez podpatku - a to moje nové Chelsea boots z Londýna. Kabelku jsem potřebovala co největší, protože jsem do ní musela dát všechno, co se mi nevešlo do kufru a potřebovala jsem mít u sebe v autobuse - takže jsem jednoznačně zvolila DKNY. Doplňky jsem si vzala zlaté, jako obvykle a také jsem na sobě měla svůj neoblíbenější doplněk - Ray Bany.

Photobucket Photobucket Photobucket

sweater - Romwe (link) / skinny - H&M / boots - Topshop / necklace - Chanel / bracelet - Topshop / bag - DKNY / sunglasses - Ray Ban