This is a typical winter outfit for me - in dark colours. I did not want to go the all black outfit. I have worn my grey jeans with a new black coat with a leather detail from Sheinside. I love to combine more materials and that is why I adore this coat I have got it in one of my last packages. Under it I have worn a black-white sweater from DKNY. I have not worn the Ambush boots for a while and I kinda missed them. All details were silver, so I took out my MK bag and two silver bracelet. I like that they bring some colour to the outfit. 

Tenhle outfit je pro mě typický, hlavně v zimě - skládá se totiž z tmavých barev. Nechtěla jsem vyrazit celá v černém a tak jsem si k černému kabátu s koženkovými rukávy vzala šedé džíny. Koupila jsem je asi před rokem ve slevách a rozhodně jich lelituji. Kabát mi přišel v sobotu. Líbí
se mi na něm kombinace materiálů. Sice nepatří k těm nejteplejším, ale jelikož se už mírně oteplilo a pod ním jsem měla svetr, zima mi nebyla. Dlouho jsem na sobě neměla tyhle kozačky z Topshopu a už se mi "po nich začalo stýskat." Všechny detaily jsou stříbrné, a tak jsem outfit doplnila MK kabelkou a 2 náramky z Lindexu.

Photobucket Photobucket

Photobucket

coat - Sheinside (link) / sweater - DKNY / jeans - H&M / boots - Topshop / bag - Michael Kors / bracelets - Lindex

Follow on Bloglovin - Like me on Facebook - Follow on Twitter - Ask me on Formspring