An outfit from Wednesday when it was a little bit colder, but the weather was better than the days before. I have worn my favourite jeans from Zara with a simple top and double-coloured jacket over it. The Céline bag is a perfect match, just like the golden jewerly. This week I feel incredibly tired, I am looking forwards to sleep till noon tomorrow. Then, I am off to gym and a family dinner. Today I am staying in Germany a little bit longer - I would like to check some stores and their autumn collections: I am in love with the ones at Zara's and H&M! Have a lovely weekend!

Outfit ze středy, kdy bylo ještě trochu chladněji, ale už alespoň nepršelo jako předchozí dny. Zvolila jsem kombinaci volnějších džínů ze Zary, obyčejného topu a dvoubarvené bundy z umělé kůže. Myslím, že Mini Lugagge a zlaté doplňky se k outfitu hodí nejvíce. Po celém týdnu se cítím unaveně, už se těším, až si zítra přispím. Odpoledne se chystám do posilovny a večer na večeři s rodinou. Dneska zůstávám v Německu trochu déle - ještě se chci podívat po obchodech, hlavně po podzimních kolekcích:  líbí se mi ta ze Zary a H&M. Máte už nějaké vyhlídnuté kousky?


top - H&M / jacket - Sheinside / jeans - Zara / heels - Zara / bag - Céline / sunglasses - Ray Ban / watch - Michael Kors