Today I have a simple outfit that I have worn on Friday. You might know from my Instagram that I am feeling super sick right now and even back on Friday I didn't feel very well. Because you wanted to see some colour on me, I decided to wear this red dress with a heart cut-out in  the back. It was sunny and shiny, so I was in a mood of wearing some colours, eventhrough I kept the look very simple by adding a thin belt, Céline bag and a bun. I don't know when I am going back to school, I hope I will recover soon.

Dneska tu pro Vás mám outfit z pátku. Z mého Instagramu můžete vědět, že jsem nemocná. Už v pátek mi nebylo dobře a vypadá to, že ještě nějakou dobu zůstanu doma. Nevím,kdy pojedu zpátky na intr, ale doufám, že se uzdravím brzy. V pátek bylo hezky, svítilo sluníčko a měla jsem náladu vzít si něco barevného. Zvolila jsem tyhle červené šaty se srdičkovým výstřihem na zádech. Look jsem nechala jednoduchý - přidala jsem jenom pásek, Céline, kitten heels a oblíbený drdol. Když volím barevnější kousky, nechám outfit většinou jednoduchý, protože mám pocit,že barva je sama o sobě výrazná.


dress - Chicwish / belt - H&M / shoes  - Zara / bag - Céline / sunglasses - Ray Ban / watch - Michael Kors / bracelers - Chicwish