When you say sea, the first that comes to my mind is stripes. Today I have worn a striped shirt, a pair of shorts and a blazer over it, which looks causal and elegant at the same time. I have made a ponytail, which in the hot weather works the best for me. I have added my new sandals from Zara - I totally adore the golden detail. I am doing very good here, just relaxing and enjoying doing nothing. Besides, yesterday I bought something at the local Louis Vuitton store. I will show you tomorrow! Kisses.

Když řeknete moře, okamžitě se mi vybaví (z módního hlediska) proužky. Tohle je outfit z dneška - nové pruhované tričko, kraťasy a nové boty ze Zary. Nosím je tu poměrně často. Baví mě jejich zlatý detail a jsou také poholdné. K outfitu jsem zvolila culík. Na dovolených nosím většinu času právě culíky nebo drdoly, tak je tady ještě určitě uvidíte. Jinak všechno taky je opravdu super, dovolenou si užíváme na 200% a včera jsem si pořídila něco v místním Louis Vuitton store. Zítra Vám ukážu, co to je a doufám, že se Vám to bude líbit! :)


top - Choies / shorts - Sheinside / blazer - Zara / necklace - Mango / bag - Celine / shoes - Zara / jewelry - Michael Kors / 
sunglasses - Ray Ban