Here is the last outfit from Mexico. I have taken the photos the very last day, because I wanted to post as many outfits from Mexico as possible. I have paired my favorite summer jeans with a striped top and white blazer over it. I went for my PS11 bag and a statement necklace. I miss the sun, although the weather here is really nice as well (this sweater weather is my favorite). The flight back was really stressful, we had to wait 2 hours more in London because of the delayed flight and someone stole my camera on the plane. Nice, isn't it? So, I have ordered a new one and I hope to get it soon to keep the blog updated.

Dneska mám pro Vás poslední outfit z Mexika. Fotila jsem ho poslední den, protože jsem chtěla mít co nejvíc outfitů z Cancunu. Na sobě jsem měla oblíbené džíny, které nosím hlavně v létě, společně s pruhovaným topem a bílým sakem přes to. Přidala jsem PS11 a statement náhrdelník. Už teď mi chybí sluníčko a pláž, ikdyž na počasí tady si stěžovat nemůžu - sweater weather je moje oblíbené. Let zpátky byl hrozný, ještě nám odložili let v Londýně a kromě toho mi někdo na palubě ukradl foťák. Už jsem si objednala nový a doufám, že dorazí co nejdříve, aby blog mohl normálně fungovat.


top - Choies / jeans - Zara / blazer - Sheinside / heels - Steve Madden / bag - Proenza Schouler / watch - Marc Jacobs /
  necklace - HM