After a longer time, here is an outfit from yesterday. I went to the city before I got on the boarding house - I grabbed a coffee to get some energy and something sweet for Tuesday (which is the day of my exam). I went for more casual and comfy look, wearing black skinny jeans, striped top with a blazer and Converse. I have added my Celine bag and golden jewelry. I am looking forwards having my exams done. I am about to go to Prague on Wednesday and Thursday and I hope to buy these a pair of white skinny jeans and black pumps!

Po delší době mám pro Vás outfit. Včera jsem byla, ještě před tím než jsem odjela na intr, na chvíli v Drážďanech. Zvolila jsem pohodlný outfit - černé skinny, pruhované tričko se sakem a oblíbené tenisky Converse. Přidala jsem ještě kabelku Celine a zlaté doplňky. Poslední dobou nosím hodně bot bez podpatku, hlavně slip ony a Conversky. Myslím, že vypadají dobře a hlavně jsou mnohem pohodlnější. Jak to máte Vy? Už se těším až budu mít matiku za sebou. Ve středu a ve čtvrtek se chystám do Prahy. Chtěla bych si koupit bílé skinny džíny a nové lodičky. Nemáte nějaký tip kde?


top - Choies / blazer - Sheinside / jeans - Topshop / shoes - Converse / bag - Celine / sunglasses - Ray Ban / watch - Michael Kors