I like eating outside of my house, discovering new places where to eat at and just hang out with my friends. In Prague, I have a couple of favorite places that I love to eat at. Time after time some of you ask me, where to go in Prague, so I'd thought it might be helpful to show you my favorite restaurants and cafes in one article.

Ráda chodím na jídlo do restaurací, objevuji nová místa  na jídlo, kde můžu posedět a vím, že se dobře najím. V Praze už mám několik oblíbených míst, kde mě můžete potkat. Jelikož se mě čas od času zeptáte, kam v Praze zajít na jídlo, rozhodla jsem se Vám ukázat moje oblíbené restaurace a kavárny v jednom článku.


1. Cafe Cafe


Rytířská 10, Praha 1

 Cafe Cafe is one of my favorites. It's located in the city centre, just a couple of minutes away from the heart of Prague. I love their food, especially their salad with prawn and sesame! 

Cafe Cafe je jedním z mých nejoblíbenějších míst. Leží nedaleko Václavského náměstí, kde se často pohybuji a proto mi přijde Cafe Cafe jako skvělá volba. Jejich jídla jsou opravdu vynikající - doporučit mohu salát s krevetami a sezamem. Také i přijde super, že si u většiny porcí můžete zvolit mezi menší a větší.

2. Bakeshop 


Kozí 1, Praha 1

This is place was a recommendation from my roommate. And she was right, when she told me "They have the best cakes ever". I am personally not a big fan of their coffee (especially as a soy milk drinker which they don't offer), however their cakes taste like heaven, so that makes all up. Their carrot cake is simply the best I have ever eaten. They also offer "regular" foods, such as salad, soups or baguettes.

Bakeshop mi doporučila moje spolubydlící, která ho popsala jako "místo, kde mají snad ty nejlepší cupcaky". A nemýlila se. Jejich nabídka dortů je široká a všechny chutnají naprosto bezkoonkurečně. Miluju jejich mrkový dort, který je snad ten nejleopší, co jsem kdy jedla. Osobně nejsem fanouškem kávy, kterou v Bakeshopu podávají (hlavně jako člověk, co pije sojové mléko, které nepodávají), ale musím říct, že jejich dorty tenhle háček vynahradí. Kromě sladkého v Bakeshopu mají i slanou nabídku, např.: různé polévky a saláty.

3. Cafe Louvre


Národní 22, Praha 1 

Cafe Louvre is a classic place, one of my favorites as well. I usually just go to grab a drink there, mainly a homemade lemonade with ginger. I think that Cafe Louvre is also a very good "breakfast" place - I love their pancakes!

Cafe Louvre je klasika, kterou znají skoro všichni. Většinou do Cafe Louvre chodím spíš na drinky než na jídlo, hlavně na domácí limonádu. Cafe Louvre je pro mě spíš snídaňová kavárna - a jejich lívance mohu jen doporučit!

4. Sushi Tam Da


Perunová 13, Praha 3

When I was shooting with Kamila for the second time I guess, she took me to this old-fashioned, tiny restaurant. The place is really cheap and honestly? Their sushi is one of the best ones (and trust me, I ate a lot of sushi in different countries all over the world). Their ingredients are really fresh and if you are looking for a delicious japanese restaurant, Tam Da is the best choice!

Když jsme spolu s Kamčou fotily asi podruhé, po focení mě vzala na sushi do Sushi Tam Da na Vinohradech. Jedná se o starší, ne moc velkou restauraci, ale upřímně? Jejich sushi je jedno z těch nejlepších, které jsem kdy jedla (a věřte mi, že jsem už pár japonských restaurací navštívila). Také jsem byla překvapená cenově, Tam Da je opravdu levná proti klasickým sushi barům, které najdete v centru. Takže pokud hledáte nějakou japonskou restauraci, určitě zkuste Tam Du.

5. Grosseto Marina


Alšovo nábřeží, Praha 1

I also have to mention Grosetto Maria, a boat with the best view and delicious italian food. This place doesn't belong to the cheapest ones, but the atmosphere of the restaurant is really amazing and the food is delicious, so I think that Grosetto Marina is a perfect "dinner-for-two" place.

Také nesmím zapomenout na Grosetto Marina, restaraci na lodi s opravdu úžasným výhledem na Vltavu a Pražský hrad. Jedná se o trochu dražší místo, ale atmosféra restaurace je opravdu jedinečná a jejich italské speciality jsou pro mě top.

6. Cafe Pavlina


Slovanský Dům, Na Příkopě 22, Praha 1

This is another place I go to eat at when I am in the city centre. I have discovered this place randomly, yet it is one of the place where I eat at the most. I usually go for a salad with goat cheese, which tastes really good and a glass of rose wine. Another place in the centre I can recommend.

Dalším místem, kam chodím na jídlo v centru, je Cafe Pavlina. Tohle místo jsem objevila náhodou, když jsem chodila ke kadeřnici a momentálně mě tam můžete vidět poměrně často. Většinou si dávám salát s kozím sýrem, piniovými oříšky a sušenými rajčaty a domácí zázvorovou limonádu. Pokud jste v centru a nevíte kam na jídlo, Cafe Pavlina určitě za vyzkoušení stojí.

7. Starbucks


Yes, I am a Starbucks-addict and I know that. Why? Because I get soy milk latte, because there is free wifi and because I always find a table to sit at and write on my blog. 

Ano, přiznávám to - jsem jedna z pravidelných zákaznic Starbucksu. Proč? Ano, vím, že se dá káva koupit i jinde než v americkém řetězci skoro na každém rohu, ale Starbucks mi vyhovuje tím, že nabízí sojové mléko, takže se nemusím bát toho, že mi u pokladny řeknou, že sojové mléko nemají. Kromě toho je to záruka free wifi a skoro vždy volného místa.

So,  I hope you liked my food tips and I would love to hear whether you know some of the places (and what you think of them) or if you have any favorite restaurants yourself, because as I said - I love discovering new places and some tips are welcome :)

Tak doufám, že se Vám článek líbil a že jsem třeba někoho inspirovala, kam na jídlo. Pokud nějaké z míst znáte, budu ráda, když mi napíšete co si o něm myslíte Vy a také budu ráda, když mi dáte vědět, kam rádi chodíte Vy, protože ráda vykouším nějaká nová místa :)