Friday, December 9, 2016

MY CHRISTMAS WISHLIST

Desktop2

Victoria's Secret pyjamas (similar) / "Capture Your Streetstyle" Book / Cartier bracelet (here) / Dyptique candle (here) / Chanel brooch (here) / Topshop knit (here) / Chanel lipstick (here) / Chanel eyeshadow palette (here) / H&M rings (here) / Celine bag (here) / Richmond&Finch case (here) / Cartier earrings (here) / Victoria's Secret slippers (similar) / Agent Provocateur bra (here) / Chanel mascara (here) / Victoria's Secret socks (similar) / Gucci cardholder (here)

As every month, also in December I am going to share with you my current wishlist and items, which are on my radar now. Since it's Christmas just around the corner, I decided to show you some items I am wishing for and also something I would like to get "from myself to myself".  As you probably know I am really into neutrals tones - anything in camel, beige, off white or even baby pink makes me feel like I need it. For Christmas I am wishing for anything cozy - I don't know about you, but I really enjoy receiving Christmas clichés - like pyjamas, slippers, socks, scarves, "ugly" sweaters, pretty sweater or even underwear. Even though I have many full drawers of those in my wardrobe, I still enjoy getting more, because I think you can never have enough of those! Especially in winter. Also with the winter coming up, when I am mostly cuddled up in my bed, I would like to get a new book - right now I am deciding between "Love Style Life" and "Capture Your Streetstyle". I also really want to get myself a card holder, because my wallet is too big when having a smaller purse, so I just want to have something, which fits better. Besides that, some new cosmetics is always good! From myself to myself I am thinking about getting myself some statement jewelry, a Chanel brooch or a new bag in nude colour. What do you think? And what do you wish for this year?

Stejně tak jako každý měsíc, i v prosinci bych Vám chtěla ukázat svůj měsíční wishlist. Jelikož jsou Vánoci už za dvěřmi, wishlist jsem nazvala vánoční a je v něm i několik kousků, které si přeji pod stromeček. Nevím, jak Vy, ale já strašně ráda dostávám vánoční "klišé" - ponožky, pyžama, bačkory, spodní prádlo i svetry mi vždycky udělají radost. Kromě toho bych pod stromečkem našla i nějakou knížku. V zimě jsem vždycky zachumlaná v posteli s horkou čokoládou a myslím, že nová knížka by byla skvělým společníkem. Přemýšlím nad "Love Style Life" a "Capture Your Streetstyle". Nemáte někdo zkušenost? Momentálně toužím i po card holderu. Momentálně mám jen velkou penženku, která mi v malých kabelkách zabírá prakticky celý prostor. Proto bych si chtěla pořídit něco menšího, skladnějšího. Jako dárek "sama od sebe" bych si ráda pořídila novou kabelku, brož od Chanelu nebo klasický šperk. Tak co myslíte? A co si vůbec přejete Vy? Budu ráda, když se o to se mnou podělíte v komentářích!

Desktop4

Vero Moda knit (here) / Cartier bracelet (here) / Gionvito Rossi boots (here) / Louis Vuitton Agenda (here) / Gucci belt (here) / NARS nail polishes (here) / Ray Ban sunglasses (here) / Victoria's Secret bathrobe (here) / Ichi scarf (here) / Kate Spade cover (here) / Happy Plugs headphones (here)
SHARE:

4 comments

 1. Jeee, super vyber teda, doufam ze bude po Vanocich Haul nebo new in, co z toho si doopravdy dostala nebo koupila!!! ;)) Me se teda nejvic libi ta kabelka, tu bych si taky prala... ;)
  xoxo
  Sandra / http://shineoffashion.com

  ReplyDelete
 2. Amazing wishlist! great pieces

  http://thedaydreamings.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Love it!

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig