mfw

Milan Fashion Week is over now, so it's the perfect time to recap the whole week of fashion and my experience in the Italian Fashion capital. As you know I've been in Milano several times before and I really have to say, that it is - together with Paris - my favourite Fashion Wee destination. I love the Italian fashion, I love the streetstyle and I love the city. There is so much inspiration not only on the runway, but also in the streets! I attended many shows and today I would like to show you the very best of the ones I was invited to and also something more from the fashion capital - so I hope you'll like it!

Fashion Week v Miláně sice již skončil, ale i tak si myslím, že není od věci si ho zrekapitulovat. V tomto článku bych Vám chtěla ukázat, co jsem vlastně v Miláně dělala, jaké přehlídky jsem viděla a co jsem měla na sobě. Milánský Fashion Week mám společně s Paříží nejraději - nejenom kvůli módě na přehlídkových molech, ale také kvůli pestrému a inspirativnímu streetstylu! Dneska tedy něco o MFW - tak doufám, že se Vám shrnutí bude líbit!


salvare
Salvatore Ferragamo
mfw_aw17_day6_getty-91 (Copy) mfw_aw17_day6_getty-90 (Copy) (1) mfw_aw17_day6_getty-93 (Copy) mfw_aw17_day6_getty-97 (Copy) (1) vivetta
Vivetta
genny
GennyDSC_0115-2 BYblos
Byblos
DSC_0231-2
DSC_0002 (1(1)-2
fay
FayDSC_0992 (1(1)-2