Desktop
Dior flats (here) / River Island top (here) / Dior bag (here) / Dior book (here) / Dior earrings (here) / Rimowa suitcase (here) / Dior lipgloss (here) / Dior mascara primer (here) / Dior belt (here) / Topshop jeans (here) / Lack of Colour hat (here) / Dior sunglasses (here) / Dior wallet (here)

June is here and of course, as every months, I have some items on my radar at the moment, which I would like to get. June is not only a month, when the summer starts, but it's also my Birthday month - which means that I am looking for something from "myself to myself"! I already got myself a new bag on the way to Mexico, but I would also like to spoil myself a little bit with a new pair of shoes. I don't really have many flats for summer, which would go everything, would be comfortable and look great at the same time, which is the reason that I am thinking about buying the J'aDior flats by Dior in the first collage - what do you think about those? Besides that I am looking for some "upgrades" for my summer wardrobe - new dresses, ruffled tops, cute shorts. Also one thing that I would like to get is a new wallet - the one I have is way too big for many of my bags, and that's why I would like to get myself a smaller one, which would fit into every bag - which makes sense, right?! So definitely let me know what items are your favourites, which ones should I get and also what's on your wishlist!

Červen není jen měsíc, kdy začíná léto, kdy se otepluje a kdy končí škola, ale pro mě to je i můj narozeninový měsíc. Stejně tak jako v květnu, i v červnu jsem pro Vás sestavila wishlist s kousky, které mě zaujaly a které bych si chtěla pořídit. Momentálně sháním sandálky na léto, které by byly vzdušné, poholdné, univerzální a zároveň šik. Přemýšlela jsem nad J'aDior flats od Diora, které jsou na první koláži - co myslíte? Kromě toho bych si chtěla obohatit šatník o pár letních kousků a momentálně také sháním menší peneženku, která by se mi vešla i do menších kabelek. Tak co myslíte - které kousky jsou "top" a kterých bych se měla vyvarovat? Určitě mi dejte vědět do komentářů, společně s tím, co máte na svém wishlistu Vy!

Desktop1
Topshop dress (here) / Gucci pumps (here) / Iphoria headphones (here) / Bulgari bag (here) / Dior sunglasses (here) / Dior ring (here) / Dior nail polish (here) / Dior bracelet (here) / Dress Barn hat (here) / Warehouse swimsuit (here) / Dior card holder (here) / Louis Vuitton suitcase (here)  

Desktop2
Selected Femme top (here) / Gucci slippers (here) / Urban Outfitters skirt (here) / Dior lip "tattoo" (here) / Dior sunglasses (here) / Wallis blazer (here) / Dior bag (here) / Macbook "skin" (here) / Selfridges diary (here) / Cartier bracelet (here) / Bulgari watch (here