Thursday, August 24, 2017

WELCOME TO THE PARADISE

dor3-3

Good morning everyone! I hope you are doing well. Today I would like to share with you another post from Puerto Rico with pictures, which I took during our stay. This time I would like to show you another part of the island, which is called "Dorado Beach". We have stayed at the beautiful Dorado Beach, A Ritz Carlton Reserve, which is one of the 3 hotels owned by The Ritz-Carlton in the world, which is based on a national reserve basis. The whole stay there was amazing, so today I would like to tell you a little bit more about what we done in Dorado, what we experienced and what is definitely worth seeing!

Dobré ráno všem! Doufám, že se máte dobře. Dneska mám pro Vás další post z Puerto Rica. V minulém článku jsem Vám ukazovala fotky z hlavního města ostrova, San Juanu. Od té doby jsme se stihly přemístit na další část ostrova, která se jmenuje Dorado Beach. Měli jsme tu možnost strávit 9 úžasných nocích v Dorado Beach, A Ritz Carlton Reserve, což je jeden ze 3 přírodních rezervací hotelové sítě The Ritz-Carlton. Jedná se o opravdu unikátní hotel a zážitek, takže doufám, že se Vám fotky z Dorado Beach budou líbit!


DSC_0712-2 DSC_0102-2

The Dorado Beach, A Ritz Carlton Reserve is a new concept of luxury traveling, which lets you discover the beauty of nature, combined with the excellent service of the hotel. The Dorado Beach has been previously owned by the Rockefeller family, in the 1950s, who took care of the reserve and the nature in the resort - and it stayed the same until today. On the 50-acre land you can find three parts of the property: The West Side, the East Side and the main building, where you can find two of their restaurants, the main pool, the concierge and also the front desk. We have stayed in the East Side, in a beautiful East Beach Ocean Reserve with an Oceanfront Balcony. I have to say that I have already seen a lot of hotels room, yet this one is definitely one of the biggest ones I have ever stayed in. Inside of the room you can find an entry, which leads you to the bedroom with a big, comfortable bed, a sofa, a table and a TV. From there you can easily access the balcony and enjoy a glass of rosé while overviewing the turquoise sea, white-sand beach and palm trees. As you can imagine, one of my favourite things to do was ordering an in-room breakfast and enjoying the view while eating fresh fruits, my egg-white omelet and an avocado toast. A part of the room was also a big bathroom. In the bathroom you could find the biggest bathtub, which you can probably imagine and a big opened shower. The best part of the bathroom was an outdoors-entry, where you could find another shower and enjoy your shower under the palm trees. I have never experienced anything closed to this shower and I can guarantee you that will feel like showering in the rainforest. In the room there was also a bar area and a big closet. The room was so big, I felt like having a small apartment and being really comfortable being "home away from home". If you are looking for a really private space in the property, book the "Su Casa", which is a private house with many rooms and bathroom, a kitchen, a dining room, a massage room and even a private infinity pool! This house was built in the 1950s and once you enter it, you can feel the history and the Spanish heritage breathing in.

Dorado Beach, A Ritz Carlton Reserve je novým typem "luxusního" cestování, díky kterému můžete objevovat krásy přírody a nechat se "rozmazlovat" luxusními službami zároveň. Jak jsem již zmínila v úvodu, Dorado Beach je přírodní rezeravce, která byla v 50.letech minulého století vlastněna rodinou Rockefellerových. Ti celou rezervaci vybudovali a starali se o ní. Na 50-akrové půdě můžete nalézt tři části hotelu: West Side, East Side a hlavní budovu, kde kromě recepce, concierge, hlavního bazénu, najdete také hotelový shop a dvě restaurace. My jsme byli ubytovaní v East Side, a to v luxusním pokoji "East Beach Reserve with Oceanfront Balcony". Byla jsem již ubytovaná v mnoha hotelech, ale musím říct, že tady v Doradu jsme dostali jeden z největších pokojů, v jakých jsem kdy bydlela. Hned při příchodu jste prošli malou uličkou do ložnice, kde se nacházela velká postel, psací stůl, sedačka a menší stoleček. Z ložnice jste hned mohli vylézt na balkon, kde na Vás kromě kromě výhledu čekalo i posezení a dvě lehátka. Za ložnicí se nacházela prostorá koupelna, kterou bych označila "highlightem" celého pokoje - u prosklené zdi byla snad ta největší vana, kterou jsem kdy viděla a hned vedle ní "otevřená" sprcha. Z ní jste mohli vylézt ven a osprchovat se v další, venkovní sprše, která (alespoň tedy pro mě) byla opravdovým zážitkem. Kromě koupelny, ložnice a balkonu, byl v pokoji i menší bar s lednicí a také malá šatna s úložným prostorem.

DSC_0468 1-2 DSC_0679-2
DSC_0692-2 DSC_0660-2

We spent in the resort 9 nights and we got to try a lot. First of all I would like to start with the pool area, which was one of my favourite parts of the hotel. There are two pools at Dorado Beach - my "favourite" pool was definitely the main infinity pool, from which you could enjoy the view over the palms, the sea and the beach. In the main area you could find many pool and beach beds, and also 4 pool cabanas, where you can relax in a little bit more private atmosphere. We booked the cabana for 2 days and if you are looking for a private, comfortable space, this is definitely the right place for you! The cabana comes with a service, so you don't have to worry about anything and just enjoy the atmosphere!

V hotelu jsme s přítelem strávili celkem 9 nocí - takže jsme měli dostatek času vyzkoušet nejen hotelové restaurace, ale také místní spa a mnoho dalšího. Mojí nejoblíbenější části rezortu byl jednoznačně hlavní bazén, ze kterého jste si mohli vychutnat pohled na moře, pláž a palmy. V této části najdete spoustu lehátek, kde si můžete vychutnat skleničku (nebo dvě) a relaxovat. U bazénu najdete taky 4 cabany, ve kterých máte vcí soukromí a také pohodlí. My jsme je měli rezervované dvakrát a užili si je doplna - kromě ležení si v nich můžete vychutnat i spoustu drinků, jídla a hlavně skvělý servis. Já jsem si několikrát k bazénu brala počítač a v cabaně se mi mnohem lépe pracovalo.

DSC_0363 111-2 DSC_0626 1-2
DSC_0417-2 dor1-2
DSC_0371-2

During our visit we also got to try several restaurants in the hotel. My favourite was without any doubts the Positivo Sand Bar, which is located directly at the main pools and offers the best from Japanese cuisine. As a big sushi lover and fan, this was the right place for me. We got many sushi rolls, which very really beyond tasty, especially with a combination with their rosé. From the restaurant you can overlook the sea and the beach, which is especially nice during the sunset (which has insane colours at Dorado!).
Another place we got to try was Mi Casa. This restaunt offers dishes inspired by Puerto-Rican and Spanish cuisine. On the menu you'll find many tapas, meat, fishes and vegetable-meals, in which each and everyone will find "their own thing". This time I decided to go for two appetizers - I tried the grilled octopus and the tuna tartare! Both meals very delicious and fresh.
Our third dinner was in the Encanto Beach Club Bar & Grill, which is an opened bar and restaurant, located at the second pool of the hotel. This place is great for everyone, who wants to enjoy a drink or dinner while watching the sunset. The place has a great atmosphere. Even though their menu isn't as rich as Positivo's or Mi Casa's, there are plenty of options you can go for - here I chose the lobster tail with grilled asparagus, which was very well made. The highlight of this place were the cocktails - how many of you have ever heard of or tried "Champagne Mojito" or "Jalapeño Margarita"?!
The last place we tried in Dorado was La Cocina. This restaurant is opened for breakfasts and dinner and the special thing about this place is the concept - the restaurant is made like a real kitchen, where you can sit and enjoy the chef prepare your meals. This was one of a kind experience for me, as I never experienced anything close to this before!

Co se resturací týče, mojí nejoblíbenější byla rozhodně Positivo Sand Bar, ve které si můžete vychutnat klasické asijské a japonské pokrmy. Já osobně zbožňuji sushi, takže jsem se v Positivu cítila jako v nebi. Ochutnali jsme celkem 4 rolky a každá z nich byla opravdu vynikající. Restaurace je také skvěle položená - přímo z ní koukáte přímo na moře, takže pokud se do ní někdy dostanete, doporučuji bookovat v době západu slunce. 
Další z restaurací, kde jsme byli na večeři, byla Mi Casa, jejíž pokrmy jsou inspirované portorickou a španělskou kuchyní. Kromě tradičních jídel v ní najdtee také spoustu ryb, masa a zeleniny. V Mi Case jsem zvolila grilovaného humra s čerstvým chřestem. Jako předrm jsem zvolila tuňákového tartara a obě jídla byly opravdu vynikající - atmosférou se mi ale víc líbilo v Positivu, které má proto u mě "body navíc".
Náš poslední večer jsme strávili v Encanto Beach Club Bar & Grill. Jedná se o venkovní bar a restauraci, který se nachází u druhého bazénu. Tato restaurace je otevřená celý den a dopoučila bych jí každému, kdo hledá restauraci s trochou uvolněnější atmosférou. Menu mají sice trochu omezenější (ve srovnání s Mi Casou a Positivem), ale za to si můžete objednat například Champagne Mojito nebo Jalapeño Margaritu!
Poslední restaurací, kterou jsme v Doradu navštívili byla La Cocina, která je unikátní především svým konceptem. La Cocina v překladu znamená kuchyně a právě na této bázi restaurant funguje - hned po příchodu si sednete ke kuchyňské lince, kde si na menu zaškrtnete, co si přejete a pak můžete žvě sledovat, jak Vám kuchař Vaše jídlo uvaří. Já jsem nikdy v žádné podobné restauraci nebyla, takže pro mě to byl o to větší zážitek.

DSC_0109 11-3

One of the highlights of the whole resort is the Botanico Spa, which is seen as the best spa in the Caribbean and one of the best spas in the entire world. The special thing about Botanico is the concept - on the 5 hectares of the opened area you'll find several houses, in which you can enjoy your treatment. The place is full of flowers, trees and natural elements. The spa is divided into two sections - the men's and women's'. In each section you'll find a sauna, a jacuzzi, a pool with cold water and also many beds, where you can lay down and relax. The spa is a real experience not only because of the design and concept, but also because of the service, which is beyond amazing.

Jedním z "highlightů" celého pobytu bylo jednoznačně místní Botanico Spa, které bylo něco naprosto vyjímečného. Spa se totiž nachází na ploše o rozloze 5 hektarů a najdete v něm spoustu stromů, květin, kamenů a dalších přírodních elementů. Celkem se v něm nachází 11 menších baráků, ve kterých se Vás ujme jedna z místních masérek. Spa je oddělené pro ženy a muže, a v každé části najdete saunu, jacuzzi, bazén se studenou vodou a lehátka, na kterých můžete relaxovat. Já jsem nikdy nic podobného nezažila a rozhodně se nedivím, proč se mu přezdívá to nejlepší spa v Karibiku a jedno z nejlepších na celém světě.

DSC_0221 111-2

As you can imagine from my words, most of the time we spent relaxing and enjoying ourselves. The Dorado Beach Reserve is really one of a kind hotel with a very unique experience, which we wanted to enjoy to the fullest. We left the resort only once - we decided to learn about a little bit different side of Puerto Rico and went on a tour into the National Rainforest. This was my very first time visiting a rainforest and I didn't know what to expect. In the "El Yunque", which is how the park is called, we got to see several flowers and trees, which are grown in Puerto Rico. We learned about the country's nature and we also got to see some of the most beautiful Puerto-Rican waterfalls, like La Mina, La Coca and Las Pailas! Being able to swim in the waterfall, which you had just for yourself was really an amazing experience, which we will never forget, just like our stay at the Dorado Beach.

Jak si asi z mého vyprávení můžete představit, rezort jsme prakticky neopustili - chtěli jsme si ho vychutnat "do plna". V pondělí jsme se ale přecejenom rozhodli vydat na výlet, a to do místního deštného pralesa, ve kterém ani jeden z nás ještě nebyl. Chtěli jsme tak poznat novou "tvář" Puerto Rica a právě El Yunque byl trefou do černého. Kromě přírody, stromů a květin jsme poznali místní vodopády La Mina, La Coca a Las Pailas - musím říct, že koupat se v nich a mít je sama pro sebe bylo něco nepopsatelného... Pro mě to byl zážitek, který určitě jen tak nezapomenu, stejně tak jako celý pobyt na Dorado Beach.

DSC_0107-3 DSC_0349-4

Personally I have to admit, that I have never been in a such relaxing, quiet place. I have never experienced to be alone at a beach or to have this kind of service. I have fallen with the concept of the combination of the hotel and the nature. The Dorado Beach Reserve is a real one of a kind experience, which I recommend to everyone, who is looking for a more private, relaxing and unique vacation!

Osobně musím říct, že jsem nikdy nezažila hotel, ve kterém by bylo tolik přírody, tolik klidu a ve kterém jsem mohla tolik relaxovat. Pokud hledáte něco nevšedního, a zároveň relaxačního, rozhodně o Dorado Beach popřemýšlejte...

SHARE:

7 comments

 1. Wow what a wonderful vacation! Sounds like a dream!
  simplynancyblog.com

  ReplyDelete
 2. Dorado Beach looks beautiful through your lens! You capture the essence of the place so well!

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 3. Great post dear, I love your photos ♥
  Veliki pozdrav, Kristina ♥

  http://onlyforgirlsbykristina.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. vyzerá to tam naozaj ako v raji :) každá fotka to dokazuje ;)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 5. Paradise <3

  www.evdaily.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Ty fotky jsou nádherné! Opravdu ráj :) Určitě bych se tam chtěla jednou v životě podívat ;)

  LITTLETHINGSFOREM

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig