Monday, December 24, 2018

MERRY CHRISTMAS TO YOU!

xmas7-2

Good afternoon everyone! I can't believe that another year has passed by and I am taking photos with the Christmas tree on the Christmas Eve! With this post I would like to show you how we decorated the tree this year and also what dress I will be wearing tonight. I chose this amazing black dress with stones from Reserved, which I think are very elegant yet very youthful as well! I also like the bow which makes the dress really unique. With this post, I would like to wish you Merry Christmas holidays and all the best in the year 2019!

Krásný podvečer všem! Nemůžu uvěřit tomu, že je to už rok, co jsem psala tento vánoční článek minulý rok. Čas opravdu letí a v tomto článku bych Vám chtěla ukázat nejen náš nazdobený stromček a pár dárků, co jsem dostala, ale také především můj štědrovečerní outfit. Vybrala jsem si tyto černé sametové šaty s kameny z Reserved, které jsou podle mě elegantní, ale mladistvé zároveň. Myslím, že na dnešek se hodí skvěle, nemyslíte? Tímto bych Vám chtěla popřát krásné Vánoční svátky a jen to nejlepší do roku 2019!

xmas-2 xmas5-2 xmas6-2 xmas3-2 xmas4-2 xmas2-2

OUTFIT DETAILS


Reserved dress (similar)


SHARE:

7 comments

 1. Merry Christmas to you and your family! Hope you have a lovely day! ❤️❤️

  Charmaine Ng | Architecture & Lifestyle Blog
  http://charmainenyw.com

  ReplyDelete
 2. Krásne Vianoce aj tebe <3 Fotografie sú nádherné a darčeky taktiež <3
  NORALIC

  ReplyDelete
 3. Krásné vánoční svátky i tobě! Stromeček i Outfit je překrásný :)


  LITTLE THINGS FOR EM

  ReplyDelete
 4. Taky ti preji krasne Vanoce! <3

  ReplyDelete
 5. Hi I want to talk about one site fantasticcasino slot machines there I spend all my free time there I spend all my free time and get a small income

  ReplyDelete

THANK YOU FOR YOUR COMMENTS! - DĚKUJI VÁM VŠEM ZA KOMENTÁŘ!

Blogger Template Created by pipdig