Wayfarer sunglasses Ray Ban / faux leather jacket HERE / jeans Mango / spiked heels HERE 
Save 20% on sheinside -  coupon code: Barbora20 at checkout


Finally I am able to do abother post. I am so sorry for no posts in last days, but I have been really busy with my school and I have a presentation tomorrow so wish me luck tomorrow! Today I am posting another outfit my new lovely things! I really wanted to do something nice for myself and buy myself a jumper, a floral skirt and a glitter gladiators from Topshop but they are sold out, but don´t worry - I bought something else and I am looking forwards to your reaction!

Konečně jsem se dostala k tomu udělat další post. Strašně se omlouvám za mojí "postovou" absenci v posledních dnech, ale mám toho do školy nad hlavu a zítra mám důležitou prezentaci - tak doufám, že mi budete držet palce!! Také jsem si chtěla udělat radost a objednat si něco z Topshopu - konkrétně svetr, sukni a gladiátorky, ale všechno mají vyprodané. Ale nebojte, objednala jsem si něco někde jinde a jsem zvědavá, jak se Vám to bude líbit!
leather jacket HERE / cross tee HERE

Here are my newies again and I am so glad I have bought this, because I wanted this shirt for sooo long, but now I found it for 29 USD which is a good price. And I really adore this jacket too, it´s so springy and nice!

Tady jsou ještě jednou mé nové kousky! Jsem ráda, že jsem si je koupila, protože jsem s nimi naprosto spokojená. Tričko s křížem s leopadním vzorem jsem chtěla strašně dlouho, takže když jsem našla todle za 29 dolarů, musela jsem ho mít! Také jsem si zamilovala bundičku z falešné kůže. Vypadá fakt dobře a je pohodlná!
And here is a little bit of my reading. I have another project about Coco Chanel and her biograophy is pretty interesting! I like that and she is so amazing! 

A tady je kousek z mojí knihovny. Mám další, jiný projekt na Coco Chanel a její biografie je tak zajímavá, opravdu!

PS: WISH ME LUCK TOMORROW!